Historia marki Semperit: opony z gwarancją na uszkodzenia mechaniczne

Banner

Marka Semperit powstała w 1906, chociaż jej korzenie są znacznie starsze. Nazwa pochodzi z połączenia łacińskich słów: „semper it” czyli zawsze działa. I jest to dewiza firmy, aktualna do dziś!

Semperit to jeden z czołowych producentów ogumienia do pojazdów różnego typu. 

Wszystko zaczęło się w 1850 roku od utworzenia pierwszej w Europie fabryki wyrobów gumowych w Wimpassing w Austrii. Po czterdziestu sześciu latach w Trauskirchen, również w Austrii otwiera się kolejny zakład, Miskolczy & Co. OHG. W roku 1900 wobec rosnącego znaczenia rynku samochodowego firma rozpoczyna produkcję opon samochodowych. 

W 1906 roku po raz pierwszy pojawia się nazwa Semperit, co z transkrypcji słów łacińskich oznacza „to zawsze działa”. Dokładnie 21 lat później Semperit rozpoczyna produkcję pneumatycznych opon do pojazdów ciężarowych. W 1936 roku Semperit prezentuje swoją pierwszą oponę zimową o handlowej nazwie „Goliath”. 

Blisko dwadzieścia lat później marka rozpoczyna produkcję opon bezdętkowych oraz popularnych wówczas opon z białym pasem bocznym. W 1963 na rynek trafia późniejszy bestseller, opony z kolcami (M+S181). W 1967 r. Semperit rozpoczyna produkcję opon radialnych. Kolejną bardzo ważną datą jest rok 1984. Wówczas rusza proces modernizacji i rozbudowy fabryki w Trauskirchen, a z firmy Semperit AG zostaje wydzielona spółka Semperit Reifen AG. Już później Semperit zostaje włączony do grupy Continental, co oznacza połączenie wiedzy dwóch czołowych producentów opon w Europie. W 1988 roku powstaje Direction-Grip: pierwsza kierunkowa opona zimowa do wysokich prędkości. 

Od blisko 115 lat marka Semperit jest gwarancją przyczepności i bezpieczeństwo w każdych warunkach. Bez względu na porę roku, miejsce, czy temperaturę, oferuje maksymalną przyczepność w najtrudniejszych i najbardziej wymagających warunkach – nazwa „to zawsze działa” zobowiązuje! To opony, na których kierowcy po prostu lubią jeździć. Za sprawą włączenia w 1985 roku do Grupy Continental, Semperit korzysta z doświadczenia własnego, ale również jednego z największych producentów opon w Europie!

Dla wszystkich klientów, którzy do 30 września zakupią i zamontują w sieci Q Service Castrol komplet opon samochodowych Semperit, przewidziano bezpłatną 12-miesięczną gwarancję na wszelkie uszkodzenia mechaniczne. 

Gwarancja 12-miesięczna obejmuje:

Gwarancja na wymianę na nową oponę obowiązuje gdy zużycie bieżnika reklamowanej opony nie będzie większe niż 20% – szczegóły gwarancji, kliknij tutaj.

Zakup opon Semperit w sieci Q Service Castrol to gwarancja, że bez względu na rozwój sytuacji, przez kolejne 12 miesięcy, problemy z uszkodzonym lub zniszczonym ogumieniem Was nie dotyczą!

 

Aktualności