Nic nie stuka, nic nie puka. Przyspiesza, skręca i hamuje idealnie. Jak utrzymać idealny stan techniczny swojego samochodu?
Mechanika pojazdowa to pojęcie obejmujące niezwykle szeroki zakres usług, od montażu akcesoriów, po kompletny remont silnika. W jej ramach wykonywane są zarówno rutynowe wymiany zużywających się części i materiałów eksploatacyjnych, jak i usuwane są niespodziewane awarie.
Najprostsze naprawy i wymiany mechaniczne można wykonać samodzielnie za pomocą szeregu zwykłych narzędzi. Samochody to jednak skomplikowane maszyny, dlatego w wielu przypadkach niezbędne są wyspecjalizowane narzędzia – od windowego podnośnika warsztatowego zaczynając…
Przy wymianie lub demontażu różnych podzespołów potrzebne są dedykowane narzędzia. Przedłużony klucz do wymiany świec zapłonowych posiadać może każdy. Ale zacisków do ściśnięcia sprężyny zawieszenia przy wymianie amortyzatorów, raczej nie znajdziemy w domowym garażu. Dedykowane klucze o specyficznym kształcie, prasy niezbędne do montażu elementów tłumiących zawieszenia, blokady układów rozrządu, czy chociażby montażownice do wymiany opon to typowe wyposażenie warsztatów. Klucze dynamometryczne o różnych zakresach pracy pozwalają dokręcać wszelkiego rodzaju śruby z odpowiednią siłą przewidzianą przez producenta – aby śruby, materiały montażowe, czy uszczelki pracowały w optymalnych warunkach.
Wykwalifikowane warsztaty posiadają doświadczenie, dostęp do przyrządów i narzędzi, a także do zaleceń serwisowych producenta. Dzięki temu mogą zaopiekować się pojazdem z zachowaniem najwyższej jakości pracy oraz odpowiedzialności za swoje usługi.
Układ hamulcowy wymaga okresowej wymiany klocków, tarcz, szczęk oraz bębnów. Naprawy mogą też obejmować wymianę cylinderków, sprężyn, pomp czy przewodów – w tych ostatnich konieczne jest również odpowietrzanie. Dziś niemal wszystkie samochody są wyposażone w system ABS, który także wymaga uwagi. Elementy układu hamulcowego ulegają zużyciu eksploatacyjnemu, należy więc je kontrolować i wymieniać, aby utrzymać maksymalne bezpieczeństwo jazdy.
Amortyzatory to jeden z elementów ulegających zużyciu, dlatego warto sprawdzać ich stan i w razie potrzeby wymieniać, podobnie jest ze sprężynami. W miarę eksploatacji także gumowe elementy zawieszenia – tuleje czy odbojniki – mogą się zużywać i także należy je wymieniać. Ważne jest także odpowiednie ustawienie geometrii zawieszenia.
Wymiana pasków rozrządu i klinowego, napinaczy, przewodów i świec to tylko część napraw – czasem wymagana jest interwencja głębiej w silniku – od wymiany pomp paliwa, oleju czy płynu chłodzącego, zaworów, uszczelek pod głowicą, tłoków czy panewek, po przeprowadzenie generalnego remontu. Coraz więcej silników jest wyposażonych teraz w turbosprężarki, które także wymagają napraw i regeneracji.
To tylko kilka przykładów napraw mechanicznych, ale wykwalifikowany warsztat poradzi sobie nawet z najbardziej skomplikowanym zleceniem.
Utrzymanie swojego pojazdu w nienagannym stanie technicznym zapewnia bezpieczeństwo w każdej podróży oraz spokojną głowę przy każdym zajęciu miejsca za kierownicą. Dlatego warto korzystać z usług wykwalifikowanych warsztatów Q Service Castrol oraz z części i elementów najwyższej jakości.
Sieć Q Service Castrol zaopatruje się w części i płyny renomowanych marek. Olej silnikowy Castrol wydłuża żywotność silnika, a płyny eksploatacyjne tej marki zapewniają bezproblemowe działanie silnika i osprzętu. Sieć Q Service Castrol korzysta części mechanicznych ZF i części eksploatacyjnych TRW Aftermarket, których jakość wykonania oraz dopasowanie do konkretnego modelu zapewniają bezpieczną jazdę w dowolnych warunkach.
Felgi nie mają łatwego życia podczas jazdy....
Rynek opon zimowych obfituje w mnogość modeli....
Problemy z rozruchem silnika nie zawsze wynikają...
W obecnie produkowanych silnikach spalinowych, do utrzymania...
Naped na cztery koła jest realizowany przy...