Continental – marka z tradycjami

Banner

Poznaj historię marki, kup komplet opon i odbierz swoją gotówkę!

Marka Continental powstała w Hanowerze w 1871 roku. Najbardziej znana jest z produkcji opon. Tutaj powstała pierwsza pneumatyczna opona rowerowa oraz samochodowa. Continental uszczelniał komory balonetów w pierwszym niemieckim sterowcu Zeppelin z 1900 roku. Z czasem marka stała się jednym z najważniejszych dostawców branży automotive, przejmując takich producentów jak Barum, Semperit, czy General Tyre. 

Dlaczego o tym piszemy? Aktualnie Continental wprowadził promocję na większość opon letnich i całosezonowych dostępnych w oficjalnej sieci sprzedaży na terenie Rzeczypospolitej Polskiej. Pierwsze 2000 osób, które zakupi komplet opon, otrzyma gwarantowany  zwrot gotówki do 200 zł.. Promocja trwa do wyczerpania puli dwóch tysięcy (2000) nagród lub do 31 lipca 2020 roku, a jej zasady i regulamin znajdziecie tutaj

 Gotówka wciąż czeka na kolejne osoby! Bieżącą ilość pozostałych zwrotów gotówki oraz informacje dotyczące promocji Continental znajdziecie pod adresem: https://contiuhp.pl/

My szczególnie polecamy kilka modeli opon Continental. Opony SportContact™ 6 to propozycja dla najbardziej wymagających kierowców, najszybszych i najmocniejszych aut dysponujących sportowymi osiągami.  PremiumContact™ 6 to opony letnie z wysokiej półki gwarantujące komfort, i doskonałą przyczepność i długie przebiegi. W przypadku modelu EcoContact™ 6 nacisk postawiono na rewolucyjną technologię gwarantującą redukcję hałasuprzyczepność na mokrej nawierzchni oraz  redukcję emisji spalin co potwierdzone jest jej europejską etykietą klasy AA. Z kolei AllSeasonContact™oponami całosezonowymi nowej technologii, którym nie straszne górskie serpentyny bez względu na pogodę.  

Continental jest dziś w ścisłej czołówce najlepszych producentów opon, ale nie tylko. Wysoka pozycja marki oraz uznanie wśród klientów wynikają z ogromnego doświadczenia i bogatej historii. 

Kalendarium ważniejszych dat w historii Continental:

1871 r. – W Hanowerze powstaje Continental – Caoutchouc- Und Gutta-Percha Compagnie.

1882 r. – Znakiem towarowym firmy staje się nieokiełznany koń.

1892 r. – Continental jako pierwsza niemiecka firma rozpoczyna produkcję rowerowych opon dętkowych, a w roku 1898 rozpoczyna produkcję opon pneumatycznych bez bieżnika do automobili.

1901 r. – Zwycięstwo pierwszego wyprodukowanego przez Daimler samochodu o nazwie Mercedes w wyścigu Nicea-Salon-Nicea.

1904 r. – Continental prezentuje pierwszą na świecie oponę do samochodu z rzeźbionym bieżnikiem. 

1914 r. – Potrójne zwycięstwo drużyny Daimlera, jeżdżącej na oponach Continental podczas francuskiego Grand Prix.

1921 r. – Początek produkcji opon pneumatycznych do samochodów ciężarowych.

1929 r. – Fuzja kilku mniejszych firm i powstanie Continental Gummi-Werke AG.

1943 r. – Continental patentuje opony bezdętkowe.

1945 r. – Poważnie straty i uszkodzenia w dwóch zakładach produkcyjnych Continental. W tym samym roku podjęto decyzję o jak najszybszym wznowieniu produkcji.

1952 r. – Poszerzenie oferty opon konwencjonalnych o zimowe opony M+S. Skrót od słów „Matsch+Schnee”, czyli „błoto i śnieg” do dziś jest używany na całym świecie do oznaczenia ogumienia zapewniającego lepsze właściwości w okresie zimowym. Na początku 1953 roku samochody wyposażone w tego typu opony Continental wjechały na wysokość 2112 m n.p.m. na alpejską przełęcz św. Gotarda.

1955 r. – Rozpoczęcie produkcji opon bezdętkowych.

1967 r. – Otwarcie w Hanowerze toru doświadczalnego Contidrom do testowania ogumienia.

1971 r. – Utworzenie największej fabryki węży gumowych w Europie.

1972 r. – Wprowadzenie pierwszej bezkolcowej opony ContiContact.

1979 r. – Strategiczne nabycie europejskich fabryk oponiarskich Uniroyal.

1985 r. – Przejęcie austriackiej firmy Semperit. Wraz z zakupem General Tire, marka Continental ulega przekształceniu w wielkiego międzynarodowego producenta; nazwa spółki zostaje skrócona do Continental Aktiengesellschaft.

1991 r. – Continental jako pierwsza firma wprowadza do produkcji ekologiczną oponę do samochodów osobowych ContiEcoContact.

1993 r. – Do koncernu Continental dołącza czeska marka Barum.

1995 r. – Continental zakłada oddziały Automotive Systems, dzięki czemu rozbudowuje działalność badawczą i technologiczną w zakresie elektroniki motoryzacyjnej.

1997 r. – Continental prezentuje zintegrowany system rozrusznika i alternatora ISAD (Integrated Starter Alternator Damper). To przełomowe rozwiązanie jest kluczem do wprowadzenia hybrydowych zespołów napędowych.

1998 r. – Start pierwszego w Europie programu flotowego ContiEuroService, który w 2010 przekształcił się w Conti360° Fleet Services.

1998/1999 r. – Continental umacnia swą międzynarodową pozycję, otwierając kolejne filie m.in. w Argentynie, Meksyku i Południowej Afryce.

2001 r. – Continental nabywa udziały w firmie Temic – zajmującej się obszarem elektroniczno-motoryzacyjnym firmy DaimlerChrysler, która obecnie jest częścią Continental Automotive Systems.

2003 r. – Wdrożenie do produkcji nowego modelu opony ContiSportContact 2 Vmax, pierwszej na świecie drogowej opony dopuszczonej do rozwijania prędkości 360 km/h/

2004 r. – Continental nabywa niemieckie motoryzacyjne przedsiębiorstwo wyrobów z gumy i plastiku Phoenix AG.

2006 r. – Continental nabywa firmę motoryzacyjno-elektroniczną Motorola.

2008 r. – Opony Continental ContiSportContact Vmax ustanowiły nowy rekord prędkości. Jan Fatthauser rozpędził swój wyposażony w najnowocześniejsze ogumienie marki Continental model GT9 do prędkości 409 km/h na torze Papenburg. Opony ContiSportContact Vmax zostały wpisane do Księgi Rekordów Guinnesa, jako najszybsze na świecie opony produkowane seryjnie.

2010 r. – start programu flotowego Conti360° Fleet Services, który jest następcą programu ContiEuroService, czyli kompleksowej oferty Continental dla flot ciężarowych w całej Europie. Conti360° Fleet Services obejmuje pięć elementów usługowych, poczynając od doboru właściwego ogumienia poprzez usługi sprzętowe ContiFitmentService, na sprawozdawczości ContiFleetReporting kończąc.

2011 r. – Continental obchodzi 100. rocznicę obecności marki w Polsce.

2012 r. – Continental oferuje system ContiPressureCheck™, kompleksowy system bezpośredniego pomiaru ciśnienia i temperatury montowany wewnątrz opony. Czujnik przesyła informacje do centralnego odbiornika (elektronicznego modułu sterującego – ECU). Moduł ten przetwarza dane, zapisuje ostrzeżenia i przesyła je na wyświetlacz w kabinie, co pozwala kierowcy w pełni, a co najważniejsze w czasie rzeczywistym, kontrolować stan ogumienia na wszystkich osiach.

2015 r. – Continental wraz z Instytutem Biologii Molekularnej i Ekologii Stosowanej im. Fraunhofera i Instytutem Biologii Roślin i Biotechnologii Uniwersytetu w Münster zrealizowała projekt „RUBIN”, dotyczący pozyskiwania, na skalę przemysłową, gumy naturalnej z mniszka lekarskiego. Guma naturalna pozyskiwana z korzeni mniszka lekarskiego uczyni produkcję tego surowca bardziej przyjazną dla środowiska.

Aktualności