CASTROL – POMAGAMY NASZYM KLIENTOM BYĆ BARDZIEJ EKO

Podejmujemy aktywne działania poprzez wykorzystanie naszych technologii w celu spełnienia potrzeb klientów, udoskonalając nasze produkty tak, aby pomóc ograniczyć emisje oraz poprawić wydajność i niezawodność.
Ikona zegarka 3 min czytania

Doświadczenie i fachowa wiedza zdobyte przez nas na przestrzeni dziesięcioleci wspierają nasze działania i przyszłe plany oraz utwierdzają nas w przekonaniu, że w kontekście zrealizowania globalnych celów związanych z klimatem poprawa wydajności energetycznej to obszar, w którym można osiągnąć największą redukcję emisji.

POSIADAMY NEUTRALNE POD WZGLĘDEM EMISJI DWUTLENKU WĘGLA PRODUKTY CASTROL

  • Jako pierwsi na świecie wprowadziliśmy na rynek środki smarne z certyfikatem CO2 neutral przeznaczone do samochodów, pojazdów użytkowych i turbin wiatrowych oraz współpracujemy z warsztatami samochodowymi, aby pomóc im osiągnąć neutralność węglową w ich działalności. Posiadają one certyfikat CO2 neutral oraz aprobatę EY/ERM pod kątem spełniania wymogów specyfikacji BSi PAS2060 dla neutralności węglowej / Narodowego Standardu Równoważenia Emisji Dwutlenku Węgla (National Carbon Offset Standard, NCOS) australijskiego Departamentu Środowiska. (Źródło: BP Advancing Low Carbon)

JAKO CASTROL ZWIĘKSZAMY NIEZAWODNOŚĆ ENERGII ODNAWIALNEJ

  • Planujemy odzyskiwać 1,8 mld $ utracone wskutek przestojów turbin wiatrowych każdego roku, opracowując nowe smary, które wiążą się z częściami metalowymi, tak aby zwiększać żywotność sprzętu i wydłużać okresy między konserwacjami.
  • Gromadząc, monitorując oraz analizując dane dla przeszło 5000 turbin wiatrowych w 30 krajach w celu przewidywania usterek, nasza joint venture w dziedzinie konserwacji prewencyjnej, ONYX Insights udziela zaleceń dotyczących przeglądu sprzętu w celu podniesienia osiągów turbin oraz redukcji kosztów.

OGRANICZAMY WYKORZYSTANIE WODY, JEDNOCZEŚNIE POPRAWIAJĄC WARUNKI DLA POPRAWY ZDROWIA I BEZPIECZEŃSTWA – MISJA CASTROL

  • Opracowaliśmy na nowo skład chemiczny płynów obróbkowych. Nasza linia płynów do obróbki metalu, XBB, nie tylko jest wolna od boru i biocydów, ale umożliwia klientom także ograniczenie ilości stosowanej wody, przy jednoczesnym wydłużeniu żywotności obrabiarek.

BARDZIEJ WYDAJNY TRANSPORT

  • Dzięki zmniejszeniu tarcia i strat energii nasze środki smarne pomagają zwiększyć oszczędność paliwa w pojazdach oraz mogą generować znaczne oszczędności w zakresie emisji gazów cieplarnianych (GHG) poprzez globalną redukcję zużycia benzyny. (Źródło: BP Advancing Low Carbon)
  • Najnowsze technologie zastosowane w naszych smarach mogą wydłużyć okres między konserwacjami w przypadku sprzętu do robót ziemnych w kopalniach ośmiokrotnie, pozwalając zmniejszyć zarówno ilość stosowanego smaru, jak i koszty operacyjne.
  • Nasza spółka joint venture z Greensteam wykorzystuje uczenie maszynowe, pomagając właścicielom statków ograniczyć ich rachunki za paliwo poprzez zastosowanie uzyskiwanych w czasie rzeczywistym danych operacyjnych, dotyczących jakości paliwa, pogody i stanu morza w celu przygotowywania porad, na podstawie których można podjąć działania zaradcze.
  • Unikalna technologia Nexcel ma zrewolucjonizować wymianę oleju nie tylko poprzez ograniczenie wartości emisji z rury wydechowej, ale również za sprawą recyklingu w obiegu zamkniętym.
  • Współpracujemy z producentami w kwestii olejów przekładniowych, tak aby zwiększać wydajność przyszłych pojazdów hybrydowych i w pełni elektrycznych.