Akumulatory VARTA® do łodzi - Q Service Castrol - Warsztaty samochodowe

Akumulatory VARTA® do łodzi

Wśród produktów marki VARTA® znajdziesz całą gamę akumulatorów przeznaczonych do łodzi motorowych, jachtów żaglowych, jachtów motorowych oraz łodzi z napędem elektrycznym.
Ikona zegarka 2 min czytania

Uprawiasz żeglarstwo? Wybierasz się w rejs jachtem lub łodzią?

Aby mieć spokojną głowę, zadbaj o niezawodne zasilanie. Wśród produktów marki VARTA® znajdziesz całą gamę akumulatorów przeznaczonych do łodzi motorowych, jachtów żaglowych, jachtów motorowych oraz łodzi z napędem elektrycznym. 

Akumulatory ołowiowo-kwasowe w technologii Absorbent Glass Mat (AGM), która zapewnia doskonałą odporność na wstrząsy i drgania, idealnie nadają się do eksploatacji w łodziach o dużej mocy. Użytkownicy mogą polegać na naszych akumulatorach jako źródle zasilania nie tylko wyposażenia podstawowego, np. systemów nawigacji, oświetlenia wewnętrznego oraz lodówek, ale także urządzeń dodatkowych, takich jak telewizja satelitarna, kuchenki mikrofalowe czy zmywarki do naczyń. 

Akumulatory VARTA® do łodzi

Wśród produktów marki VARTA® klienci znajdą szeroki wybór akumulatorów do łodzi: Professional Deep Cycle, Professional Dual Purpose AGM, Professional Dual Purpose oraz Professional Starter.

Każdy z nich oferuje inne zalety, dopasowane do zastosowania i typu łodzi. Akumulatory Professional Deep Cycle zostały zaprojektowane pod kątem regularnych cykli głębokiego rozładowania i ponownego ładowania. Model Professional Dual Purpose AGM mogą być wykorzystywane do rozruchu silnika lub do zasilania akcesoriów i elektroniki pokładowej. Akumulatory Professional Dual Purpose – zaprojektowane pod kątem łodzi o niskim zapotrzebowaniu na zasilanie – zapewniają trwałość i bezobsługową eksploatację. Model Professional Starter, przeznaczony do rozruchu wszelkiego rodzaju silników jednostek pływających, tak jak pozostałe modele także jest bezobsługowy.

Technologie w akumulatorach do łodzi

Jeżeli wybierasz się w morski rejs, potrzebujesz akumulatora VARTA® Professional, który odznacza się wysoką wytrzymałością cykliczną i długą żywotnością.

Przed przeprowadzeniem montażu upewnij się, że akumulator jest w pełni naładowany. Zalecany prąd ładowania to 10 proc. podanej pojemności wyrażonej w amperach. Ważne jest także uwzględnienie długich przerw w eksploatacji akumulatora (co często zdarza się w przypadku akumulatorów do łodzi). W takich warunkach najlepiej sprawdza się akumulator o niskim wskaźniku rozładowania.

Przygotowane przezEksperci Q Service Castrol