Antysmogowe filtry kabinowe Bosch FILTER+

Wraz z nadejściem zimniejszych dni w wielu miejscach w Polsce pojawia się niebezpieczny dla zdrowia smog. Warto mieć świadomość, że stężenie zanieczyszczeń w powietrzu jest wyższe wewnątrz samochodu niż na zewnątrz. Dlatego tak ważne jest stosowanie filtrów kabinowych wysokiej jakości, takich jak Bosch FILTER+. Zatrzymują one 99% niebezpiecznego pyłu PM 2,5 i zapobiegają utrzymywaniu się brzydkich zapachów.
Ikona zegarka 3 min czytania

Filtry kabinowe FILTER+ chronią przed:

  1. Smogiem i pyłem

Smog to duży problem, szczególnie w zimne, bezwietrzne dni. Za jedne z bardziej szkodliwych zanieczyszczeń wchodzących w skład smogu uważa się pył zawieszony PM 2.5. Są to cząstki stałe o średnicy mniejszej niż 2,5 µm – tak małe, że przenikają przez płuca do krwi. Smog przyczynia się do rozwoju chorób płuc, astmy i alergii. Jest szczególnie niebezpieczny dla dzieci, kobiet w ciąży, osób starszych i osób z chorobami układu oddechowego.

  1. Alergenami

Reakcje alergiczne są szczególnie uciążliwe podczas prowadzenia samochodu. Łzawienie z oczu znacznie ogranicza widoczność, natomiast w momencie kichnięcia tracimy na kilka sekund kontrolę nad sytuacją na drodze. Jeśli poruszamy się z prędkością 100 km/h, podczas kichnięcia przejeżdżamy około 20 m bez kontroli tego, co dzieje się na drodze. Jest to potencjalne zagrożenie dla bezpieczeństwa drogowego.

  1. Bakteriami 

Bakterie są to żywe organizmy wywołujące choroby, takie jak przeziębienie lub grypa. Mogą one również powodować pogorszenie objawów alergii i astmy. 

Skuteczne zatrzymywanie PM 2,5

Filtry kabinowe chronią podróżujących przed zanieczyszczeniami przedostającymi się do wnętrza samochodu. Zanieczyszczenia te kumulują się w małej przestrzeni, przez co osiągają stężenia wyższe niż na zewnątrz! Dlatego tak ważne jest stosowanie filtrów wysokiej jakości. 

Filtr kabinowy Bosch FILTER+ chroni przed alergenami tak samo skutecznie, co porównywalne filtry montowane fabrycznie. Dodatkowo zapewnia najlepszą ochronę przed drobnym pyłem zawieszonym PM 2.5 wchodzącym w skład smogu – skuteczniejszą niż porównywalne filtry producentów oryginalnego wyposażenia.

Filtr serii FILTER+ tworzą 4 warstwy:

  1. antybakteryjna – zawiera jony srebra. Zatrzymuje i unieszkodliwia wszelkie bakterie;
  2. węgla aktywnego – pochłania nieprzyjemne zapachy i zatrzymuje szkodliwe gazy;
  3. mikrowłóknina – niezwykle cienkie włókna zatrzymują 99% cząstek stałych PM 2,5 wchodzące w skład smogu, a dodatkowo pyłki i alergeny;
  4. włóknina nośna – zapewnia wytrzymałość filtra.

Filtr należy wymienić po przejechaniu 15 000 km lub raz w roku.

Kampania skierowana do kierowców

Jesienią trwa kampania reklamująca filtry kabinowe Bosch FILTER+. Jej celem jest budowanie świadomości wśród kierowców tego, jak ważna jest regularna wymiana filtra kabinowego dla zdrowia i komfortu pasażerów. Bosch zachęca do wyboru filtra FILTER+, który zatrzymuje smog, alergeny i bakterie, zanim przedostaną się do wnętrza auta. Kampania przypomina o konieczności wymiany filtra kabinowego po przejechaniu 15 000 km lub raz w roku. Więcej na filtrybosch.pl >