Bartek Ostałowski wśród najlepszych na Gymkhana GRiD 2019

Wielki finał Gymkhana GRID w Polsce!
Ikona zegarka 3 min czytania
Palona guma, adrenalina i ryk potężnych silników – już 7 września w PTAK Warsaw Expo odbędą się światowe finały Gymkhana GRiD 2019. Na najbardziej zaawansowanym technicznie do tej pory torze zmierzy się aż 64 kierowców z całego świata. Wśród nich znajdą się m.in. Norweg Petter Solberg oraz Polak Bartosz Ostałowski.

Wyścigi Gymkhana GRiD podbiły świat motorsportu już od inauguracyjnych zawodów w Irwindale w Kalifornii w 2010 roku. To spektakularne połączenie autocrossu, driftu i ścigania się na czas, gdzie kierowcy walczą o wygraną zarówno między sobą, jak i z czasem. Tor zawodów zostanie zbudowany na ogromnym parkingu okalającym PTAK Warsaw Expo.

fot. Monster Energy

Mistrz dwóch dyscyplin

Petter Solberg to jedna z największych gwiazd Gymkhana. W czasie swojej kariery sportowej zdobył wiele trofeów. Wśród najważniejszych z nich znalazły się rajdowe mistrzostwo świata w 2003 oraz dwa tytuły mistrza świata FIA World Rallycross Championship. Do tej pory Solberg raz wygrał i dwa razy zdobył drugie miejsce podczas zawodów Gymkhana. Solberg jest wieloletnim ambasadorem marki Castrol EDGE. Jego życie znakomicie wpisuje się w motto marki: „Live on the edge” – zawsze stawiał sobie ambitne cele i realizował swoje marzenia dzięki pasji i ciężkiej pracy.

fot. Monster Energy

Niezwykły kierowca

Wśród zaproszonych gości nie może również zabraknąć jednego z najsłynniejszych polskich drifterów – Bartosza Ostałowskiego, który samochodami kieruje za pomocą stopy. To konsekwencja wypadku motocyklowego, który nie powstrzymał go jednak przed realizacją marzeń o zostaniu profesjonalnym kierowcą. W drodze do tego celu wspierały go m.in. marki Inter Cars i Castrol.

O tym, że Bartosz Ostałowski na drifcie zna się jak mało kto, przekonać się mógł Nico Hulkenberg, znany kierowca Formuły 1. Kilka lat temu Hulkenberg wraz z Castrol EDGE postawili Bartoszowi wyzwanie – drift pomiędzy bezcennymi bolidami F1 zespołu Renault. Polski drifter zaprezentował swoje umiejętności precyzyjnie szarżując Nissanem Skyline R34 pomiędzy odpowiednio rozstawionymi bolidami F1 – bez dotknięcia któregokolwiek.

fot. Monster Energy

Ostatnia chwila

Obu ambasadorów marki Castrol EDGE będzie można oglądać na torze Gymkhana GRiD 2019 już na początku września. Fani motorsportu powinni się spieszyć z zakupem wejściówek. Można je nabyć za pośrednictwem strony: https://www.biletynatargi.com/pl/187-motorsport-expo-gymkhana-grid Ci którzy nie będą mogli osobiście wziąć udziału w Gymkhana GRiD 2019, będą mogli oglądać przebieg zawodów za pośrednictwem transmisji online.