Bartosz Ostałowski został Influencerem Motoryzacyjnym Roku w plebiscycie The Best of Moto 2020

Nagrodzone zostały osobistości ze świata motoryzacji, najlepsze samochody i projekty związane z branżą automotive.
Ikona zegarka 3 min czytania

3 grudnia odbył się wielki finał plebiscytu The Best of Moto. Nagrodzone zostały osobistości ze świata motoryzacji, najlepsze samochody i projekty związane z branżą automotive. Tytuł Influencera Motoryzacyjnego Roku zdobył Bartosz Ostałowski za całokształt swojej pracy w świecie mediów w roku 2020. 

Plebiscyt The Best of Moto został przeprowadzony po raz trzeci. Organizatorem konkursu jest jeden z wiodących sersisów motoryzacyjnych w Polsce – moto.pl. Podobnie, jak w ubiegłych latach, jury ze wsparciem internautów wybierało najlepsze samochody minionego roku, wyjątkowe projekty, a także najbardziej zasłużone dla motoryzacji osoby.

Jedną z kategorii specjalnych, która dołączyła do plebiscytu w tej edycji, był Influencer Motoryzacyjny Roku. O tytuł walczyły znane nazwiska związane z branżą automotive i motorsportem – Bartosz Ostałowski, Karolina Pilarczyk, Gosia Rdest, Grzegorz Ciźla, Michał Sztorc, Miłośnicy 4 kółek i Marek Wieruszewski. 

Świat mediów się zmienia. Obok tych tradycyjnych, doskonale w tej roli sprawdzają się także te nowe. Naturalnym następstwem rozwoju social mediów jest pojawienie się w przestrzeni medialnej tzw. influencerów, czyli osób, które są źródłem informacji i inspiracji dla wielu internautów. Moto.pl, jako nowoczesne medium, dostrzega ten trend i zachęca do oddawania głosów na swojego ulubionego influencera branży motoryzacyjnej – tłumaczyła podczas gali redakcja Moto.pl

Zwycięzca tej kategorii został wyłoniony w ramach głosowania internetowego. Decyzją internautów tytuł Influencera Motoryzacyjnego Roku trafił do Bartosza Ostałowskiego – jedynego na świecie profesjonalnego kierowcy sportowego, który prowadzi samochód stopą. Drifter zdobył aż 65,7 proc. wszystkich głosów

Zwycięstwo w plebiscycie The Best of Moto to dla mnie ogromne wyróżnienie! Traktuję to jako docenienie mojej pracy – nie tylko na torze – ale także w świecie mediów. Cieszę się, że za pośrednictwem Internetu mogę dzielić swoją motoryzacyjną pasję z osobami, które na co dzień śledzą moje kanały w mediach społecznościowych. Przyznam, że biorąc pod uwagę jakie osoby zostały nominowane w plebiscycie razem ze mną, nie spodziewałem się wygranej. Jestem szczęśliwy, że to, co robię, podoba się wielu ludziom i mam tak liczne grono kibiców, którzy wspierają moje działania. Chciałbym podziękować za każdy głos oddany na mnie – to nasza wspólna wygrana! Jestem zmotywowany do realizowania kolejnych projektów – również na płaszczyźnie social mediów. Zachęcam wszystkich do obserwowania moich kanałów. Mogę obiecać, że nie zabraknie na nich ekstremalnych, motywujących i motoryzacyjnych treści! – mówił Bartosz Ostałowski.

Bartosz Ostałowski to jedyny na świecie profesjonalny kierowca wyścigowy i drifter, który pomimo tego, że nie ma obu rąk, startuje w regularnych zawodach konkurując z pełnosprawnymi kierowcami. Pomimo swojej niepełnosprawności posiada międzynarodową licencję federacji FIA. Jest zawodnikiem Driftingowych Mistrzostw Polski, ligi Drift Masters Grand Prix i King of Europe. Jako jedyny Polak w historii wystąpił w najpopularniejszym programie motoryzacyjnym na świecie – „The Grand Tour” u boku Richarda Hammonda.