Bezpieczny serwis samochodu w czasach pandemii - Q Service Castrol - Warsztaty samochodowe

Bezpieczny serwis samochodu w czasach pandemii

Pandemia koronawirusa wciąż uprzykrza życie ludziom w Polsce i na całym świecie. Własny samochód to wciąż najbardziej bezpieczna forma transportu. Co w sytuacji, kiedy wymaga serwisu lub naprawy? Z pomocą przychodzi Q Service Castrol i serwisy zrzeszone w jego strukturach!
Ikona zegarka 2 min czytania

Pandemia koronawirusa wciąż uprzykrza życie ludziom w Polsce i na całym świecie

Własny samochód to wciąż najbardziej bezpieczna forma transportu. Co w sytuacji, kiedy wymaga serwisu lub naprawy? Z pomocą przychodzi Q Service Castrol i serwisy zrzeszone w jego strukturach! 

Zatroszcz się o swój samochód!

Aby ten wygodny środek transportu nas nie zawiódł, warto poświęcić mu trochę uwagi.

Po zimie dobrze jest skontrolować stan podwozia – mroźna pogoda sprawia, że wiele dróg w Polsce jest w nie najlepszym stanie, nietrudno więc o uszkodzenie zawieszenia w naszym samochodzie. 

Przydatne może się również okazać oczyszczenie i uzupełnienie klimatyzacji, a także sprawdzenie poziomu i ewentualna wymiana płynów eksploatacyjnych oraz filtrów. Kiedy wszystkie konieczne czynności serwisowe będą już przeprowadzone, w serwisach Q Service Castrol można skorzystać z usługi ozonowania wnętrza pojazdu – to  łatwy i tani sposób na pozbycie się brzydkich zapachów i drobnoustrojów. 

Zdalna praca, zdalne nauczanie, zdalne… serwisowanie

Wiele warsztatów Q service Castrol oferuje swoim klientom usługę door to door – bezkontaktowy, sprawny i terminowy serwis pojazdu, z odbiorem spod domu.

Po umówieniu się z warsztatem, mechanik odbierze samochód od klienta, dezynfekując wszystkie najczęściej dotykane powierzchnie, takie jak klamki, kierownica czy dźwignia zmiany biegów – pracownicy Q Service Castrol dbają bowiem również o bezpieczeństwo swoje i swoich kolegów, działając odpowiedzialnie i ograniczając rozprzestrzenianie się koronawirusa. Po wykonaniu usługi samochód zostanie odstawiony na miejsce, a płatność odbywa się bezgotówkowo.

O czym jeszcze warto pamiętać?

Przeprowadzając podstawowe czynności eksploatacyjne takie jak tankowanie, korzystanie z myjni samochodowych czy korzystanie z automatów na bramkach lub parkingach, narażamy się na kontakt z rozmaitymi powierzchniami, na których mogą się znajdować bakterie (więcej informacji na infografice poniżej). Przydatne mogą okazać się wtedy rękawiczki jednorazowe, a w razie ich braku płyn do dezynfekcji. 

Jednakże najważniejsze w takich sytuacjach jest zachowanie rozsądku i przestrzeganie zasad bezpieczeństwa sanitarnego, dzięki którym szybciej uda nam się przebrnąć przez te trudne czasy. 

Przygotowane przezEksperci Q Service Castrol