Castrol to coś więcej niż olej. To płynna technologia.

Nauka i technologia odgrywają kluczową rolę w procesie dostarczania naszym klientom marek produktów, które zapewniają osiągi i niezawodność maszyn
Ikona zegarka 2 min czytania

Nauka i technologia odgrywają kluczową rolę w procesie dostarczania naszym klientom marek produktów, które zapewniają osiągi i niezawodność maszyn o zasadniczym znaczeniu dla ich działalności – bez względu na to, czy chodzi o samochód podwożący dzieci do szkoły czy też generowanie bardziej ekologicznej energii poprzez utrzymanie turbin wiatrowych w ruchu.

TECHNOLOGIE ZAPEWNIAJĄCE OSIĄGI

Nasze zespoły technologiczne łączą najlepsze koncepcje i pomysły z najróżniejszych źródeł. Nie tylko korzystamy z wiedzy specjalistycznej pozyskiwanej wewnętrznie w BP, ale również ściśle współpracujemy z wiodącymi naukowcami, uniwersytetami, inżynierami naszych klientów oraz firmami specjalistycznymi.

  • Siedem naszych globalnych ośrodków badawczo-rozwojowych w Stanach Zjednoczonych, Wielkiej Brytanii, Niemczech, Chinach i Japonii prowadzi prace nad projektami naukowymi i technologiami, które są podstawą osiągów oferowanych przez nasze marki.

CIĄGŁY ROZWÓJ TO PODSTAWA

Każdego roku opracowujemy i testujemy setki nowych produktów, a nasze zespoły współpracują blisko z wiodącymi w branży producentami oryginalnego sprzętu, którym dostarczamy szeroką gamę środków smarnych zaprojektowanych pod kątem konkretnych warunków i środowisk pracy urządzeń.

  • Wiele z naszych produktów rekomendowanych jest i współtworzonych przez głównych producentów pojazdów, m.in. Renault, Ford, Honda, Jaguar Land Rover, MAN, Tata, i Volvo.

MÓWIMY „NIE” TEORETYZOWANIU – PRZYŚWIECA NAM PRAKTYCZNE PODEJŚCIE

Stale poszukujemy sposobności dokonywania postępów i poddawania naszych środków smarnych testom w spektakularnych warunkach. Nie ma lepszego testu dla oleju niż sprawdzenie go w pojazdach, których osiągi weryfikowane są w najtrudniejszych wyścigach na świecie.

  • W związku z tym angażujemy się w rywalizację w Formula One™, World Rally Endurance oraz Motocyklowych Mistrzostwach Świata. Technologie i sporty motorowe zawsze odgrywały ważną rolę w odnoszeniu sukcesów przez markę Castrol, a wiele jej produktów opracowanych pierwotnie pod kątem zawodów udostępniono zwykłym kierowcom.