Z wizytą w warsztacie – co oni tam robią?

Co dzieje się z Twoim autem w warsztacie samochodowym?
Ikona zegarka 3 min czytania
Wizyta u mechanika nawet wśród doświadczonych kierowców może wywołać stres. Wybór odpowiedniego serwisu wydaje się nie być łatwy, jednak rozwiązanie tych problemów może okazać się proste i nazywa się Q Service Castrol.

Kupując nowy samochód często zastanawiamy się, co stanie się, gdy będziemy zmuszeni do wizyty w serwisie. Czy mechanik, który obsługiwał poprzedni model będzie znał się na tej marce? Co zrobić, gdy auto odmówi posłuszeństwa setki kilometrów od ulubionego serwisu? Awarii nie da się przewidzieć, jednak istnieje sposób by rozwiązać powyższe problemy. Q Service Castrol to sieć warsztatów działająca w całej Polsce. Serwisy oznaczone tym szyldem muszą spełniać cały szereg standardów narzuconych przez marki Castrol i Q Service. Dlatego niezależnie, do którego punktu trafimy otrzymamy fachową pomoc na tym samym, wysokim poziomie. 

– Założeniem sieci jest standaryzacja. Klient, który do nas przyjeżdża ma otrzymać tę samą jakość, co w całej Polsce – tłumaczy Marcin Frąckowiak z ATB Auto-Serwis z Ceradza Dolnego należącego do sieci Q Service Castrol. Ryzyko, że trafimy do punktu bez doświadczenia jest w tym przypadku niemożliwe. 

Co więcej w Q Service Castrol otrzymamy kompleksową pomoc w każdej dziedzinie. Fachowcy zajmą się na miejscu, niezależnie od marki pojazdu, zarówno wadami technicznymi, jak i problemami z klimatyzacją. – Kierowca nie jest nigdy odsyłany do innego zakładu w celu dokończenia jakiejś rzeczy. Z Q Service Castrol auto ma wyjechać w 100 procentach sprawne – mówi Frąckowiak. 

Kontakt z klientem jest bardzo ważne, dlatego w sieci Q Service Castrol opracowano wytyczne jak należy postępować nie tylko z samochodem klienta, ale i samym właścicielem. Zasady są jasne i przejrzyste dla każdego z kierowców. 

W pierwszej kolejności auto jest przyjmowane w Biurze Obsługi Klienta. Zbierane są wszystkie informacje dotyczące samochodu, odnośnie tego, co jest w nim do zrobienia – czy to awaria, czy planowy serwis lub konserwacja. Następnie następuje sprawdzenie tego samochodu wraz z klientem, gdzie następuje weryfikacja rzeczy do zrobienia. Przygotowany jest także kosztorys – wyjaśnia Marcin Frąckowiak. 

Następnie następuje naprawa samochodu. Mechanicy są odpowiednio przeszkoleni, więdzą więc doskonale jak wykonywać daną naprawę, na co zwracać uwagę, gdzie szukać ewentualnych usterek. Co więcej sieć Q Service Castrol oferuje gwarancję na wykonane usługi.

Korzystając z usług serwisów wspieranych przez Castrol unikniemy stresów i otrzymamy kompleksową obsługę. Fachowcy doradzą w profesjonalny sposób i najszybciej jak to możliwe uporają się z problemami. Nie ma tu mowy o czekaniu w nieskończoność, czy niepewności, co dokładnie dzieje się z samochodem w warsztacie. Jakość to myśl przewodnia całej sieci, o czym warto pamiętać.