Dlaczego warto wybierać klocki hamulcowe TRW Electric Blue?

Dowiedz się jakie korzyści wynikają z klocków hamulcowych TRW Electric Blue.
Ikona zegarka 4 min czytania

TRW Electric Blue to klocki hamulcowe dedykowane autom elektrycznym i hybrydowym. Co je wyróżnia? Pokrycie 98% rynku samochodów elektrycznych oraz 92% aut z napędem hybrydowym. Obniżony poziom hałasu, zmniejszone pylenie i wibracje przy zachowaniu maksymalnej wydajności układu hamulcowego.

Niezwykle dynamiczny rozwój rynku samochodów elektrycznych i hybrydowych sprawił, że na wiele podzespołów spoglądamy zupełnie inaczej. Przykładowo do tej pory klocki hamulcowe powinny być po prostu wydajne – to w zupełności wystarczyło. Użytkując auto elektryczne lub hybrydowe, liczy się coś więcej. Naprzeciw tym wymaganiom wyszła należąca do portfolio ZF Aftermarket marka TRW tworząc klocki Electric Blue.

  • Co prawda pierwszy samochód elektryczny został opracowany już w 1895 roku przez Thomasa Parkera, ale dopiero od kilku lat obserwujemy gwałtowny wzrost zainteresowania napędami alternatywnymi, opartymi na elektryfikacji. Jest to świetna alternatywa dla aut z silnikami spalinowymi.
  • Samochody elektryczne rewelacyjnie spisują się w mieście, zaś coraz bogatsza sieć publicznych ładowarek znacząco ułatwia codzienną eksploatację. Samochody hybrydowe z kolei pozwalają spróbować „jazdy na prądzie”, w przypadku odmian plug-in umożliwiają poruszanie się praktycznie całkowicie bezemisyjne. Samochody elektryczne mogą być bardzo oszczędne, niedrogie w eksploatacji, proste w serwisowaniu, a co równie ważne, bardzo komfortowe. I tu pojawia się największa zaleta tego typu aut – cisza podczas jazdy.

Cisza – jak o nią zadbać?

  • Samochody elektryczne oraz hybrydowe pozwalają na bardzo oszczędną jazdę przy odpowiednim i umiejętnym korzystaniu z pedału gazu. Jeśli jednak zajdzie potrzeba dynamicznego przyspieszenia, samochód elektryczny zaoferuje maksymalne parametry w mgnieniu oka. Każdy kierowca, nawet ten, który jest ogromnym zwolennikiem konwencjonalnych silników, z pewnością doceni natychmiastową reakcję na pedał przyspieszenia. Doceni również niespotykaną ciszę podczas jazdy i związany z tym komfort. Ale aby o to zadbać, spełnione muszą być odpowiednie warunki.
  • Napęd elektryczny sam w sobie jest niemal niesłyszalny. Jednak wystarczą źle dobrane opony, tarcze hamulcowe lub klocki, aby starania inżynierów spełzły na niczym. Marka TRW opracowała zatem odpowiednie klocki hamulcowe, które dbają o komfort akustyczny nawet podczas gwałtownego hamowania z dużych prędkości przy zachowaniu maksymalnej wydajności.
  • Czy brak hałasu podczas hamowania nie wpływa negatywnie na wydajność tego układu? Testy pokazują, że klocki hamulcowe TRW Electric Blue wykonane w nowej, rewolucyjnej formule materiału ciernego wytwarzają mniej NVH (wibracje i dokuczliwy hałas). Posiadają one również specjalne wielowarstwowe nakładki antywibracyjne oraz powlekane sprężyny tłumiące hałas i wibracje. To wszystko pozwoliło stworzyć w pełni wydajne klocki hamulcowe, które są po prostu ciche i nie wpływają negatywnie na komfort podróży.
  • Co więcej, zredukowane jest również pylenie, co przekłada się nie tylko na czyste felgi bez trudnego do usunięcia nalotu, ale również ochronę środowiska – mniej szkodliwych metali, np. miedzi zanieczyszczającej wodę.

TRW Electric Blue – cisza i wydajność

  • Dywizja ZF Aftermarket została zaangażowana już na wczesnym etapie w rozwój technologii motoryzacyjnych przyszłości. Obejmuje to również pierwsze na świecie klocki hamulcowe do pojazdów elektrycznych i hybrydowych, które pomagają wyraźnie zredukować hałas i wibracje powstające podczas hamowania. Wysoki poziom innowacyjności produktu jest połączony z potrzebą rynku czyli szybkim i łatwym montażem.
  • Warto wiedzieć, że klocki hamulcowe TRW Electric Blue można obecnie zamontować w 98% wszystkich modeli z napędem elektrycznym, które są dostępne na rynku Europejskim, jak również do 92% modeli z napędami hybrydowymi.

TRW to czołowy dostawca produktów w zakresie układów hamulcowych, kierowniczych, zawieszenia do samochodów osobowych i ciężarowych oraz narzędzi serwisowych. TRW należy do portfolio marek ZF Aftermarket.