Gdzie i jak serwisować klimatyzację? Regularne przeglądy układu czy tylko nabicie klimy? Wybierz warsztaty Q Service Castrol

Nabicie klimatyzacji to najprostszy sposób, ale często niewystarczający. Dlaczego regularny serwis układu klimatyzacji jest ważny? Gdzie przeprowadzić przegląd klimatyzacji, nabicie układu oraz naprawy i wymiany? Warsztaty Q Service Castrol czekają!
Ikona zegarka 3 min czytania

Regularny serwis klimatyzacji to podstawia komfortu i zachowania zdrowia podczas jazdy autem. Od sprawnej klimatyzacji zależy nasza przyjemność jazdy w upały, czy odprowadzanie wilgoci z auta zimą. Niezależnie od pory roku, sprawna klimatyzacja przekłada się na dobre zdrowie. Dlaczego?

Zbyt rzadko serwisowana klimatyzacja to ryzyko zagrzybienia wentylacji, a w konsekwencji wnętrza auta. Długotrwałe działanie „grzyba” może narażać nasze płuca na alergie, niewydolność oraz wszelkie choroby układu oddychania. O nieprzyjemnym zapachu we wnętrzu samochodu nie wspominając. 

Samo nabicie klimatyzacji, oferowane w większości warsztatów to tylko połowa sukcesu. „Nabicie”, czyli uzupełnienie czynnika chłodzącego sprawi, że klimatyzacja znowu powinna sprawnie chłodzić – przynajmniej w teorii, o ile nie występują usterki współistniejące. Ubywający czynnik często oznaczać może nieszczelny układ, a poprawna weryfikacja szczelności poszczególnych podzespołów wymaga odpowiedniego doświadczenia i przyrządów. Poza kontrolą szczelności, w układzie należy wymienić także filtry oraz przeprowadzić odgrzybianie. Ponadto w nowszych systemach klimatyzacji trzeba dokonać sprawdzenia błędów urządzeniem diagnostycznym, zlokalizować ich przyczynę i finalnie przywrócić całkowitą sprawność klimatyzacji – inaczej nie będzie działała maksymalnie sprawnie i wydajnie. Czynnik chłodzący pełni także funkcję płynu smarującego dla kompresora, a więc jego ubytek lub nieodpowiednie uzupełnienie przy wymianie podzespołów może skutkować drogimi w skutkach awariami. Ponadto w układzie zbierać się może wilgoć, która może powodować wewnętrzną korozję. Wyłącznie szybka reakcja właściciela oraz pełny serwis przeprowadzony przez wykwalifikowany personel zapobiegnie powstawaniu awarii klimatyzacji, które z kolei wymagać mogą kosztownych napraw lub regeneracji podzespołów. 

W warsztacie Q Service Castrol czeka na Was kompleksowa usługa przywracania sprawności systemu klimatyzacji. Wykwalifikowany personel punktów Q Service Castrol posiada wiedzę w zakresie obsługi maszyn do diagnozowania i serwisowania układu klimatyzacji oraz potrafi obchodzić się także z najnowszymi układami pracującymi na czynniku chłodzącym nowego typu. W razie potrzeby uszkodzone części zregenerujemy lub wymienimy na nowe, sprawdzimy szczelność, odgrzybimy, wymienimy filtry, odpowiednie elektrozawory, czujniki, parownik czy sprężarkę. A to wszystko w możliwie najszybszy, bezpieczny, ale przede wszystkim w najbardziej skuteczny sposób, przez wykwalifikowaną kadrę.

Porównajcie ceny, zakres usług i dostępność części z Waszym warsztatem – przekonaliście się? Zatem do zobaczenia w Q Service Castrol!