Jak bezpiecznie serwisować samochód?

Jak bezpiecznie serwisować samochód? Zostań w domu, Twoim autem zajmą się warsztaty Q Service Castrol
Ikona zegarka 3 min czytania

Serwis samochodu w czasie koronawirusa? To dobry pomysł, ale zrób w bezpieczny sposób dzięki usługom sieci warsztatowej Q Service Castrol.

Czas pandemii koronawirusa jest trudny, ale można go bezpiecznie przetrwać stosując się do oficjalnych zaleceń rządowych. Wśród nich są takie podstawy, jak wysoka dbałość o higienę i unikanie zatłoczonych miejsc – jak chociażby komunikacja zbiorowa. Jeżeli nie ma wyraźnej przyczyny, najlepiej dołączyć do akcji #zostańwdomu. Ale jeżeli trzeba już wyjść, warto użyć własnego środka transportu, jak samochód. Bez wątpienia podróżowanie samodzielnie, unikając kontaktu z innymi, to najbezpieczniejszy sposób przemieszczania się.

Czas ograniczonego wychodzenia z domu to także świetna okazja, aby zadbać o samochód. Po okresie zimowym należy mu się przegląd podstawowych komponentów, warto uzupełnić i oczyścić klimatyzację, a także sprawdzić lub wymienić płyny eksploatacyjne oraz filtry – także kabinowy. A wszystko to razem z wymianą opon na letnie – przecież nadchodzi wiosna. 

Jak oddać samochód na serwis w najbezpieczniejszy sposób?

Z odpowiedzią na to pytanie wychodzi sieć warsztatów Q Service Castrol. Wszystkie punkty pracują bez zmian, z oczywistą dbałością o higienę. Listę serwisów wraz z godzinami otwarć i telefonami znajdziecie na https://qservicecastrol.eu/warsztaty/. Umawiając się na serwis, warto zastosować się do kilku porad:

  • Wizytę warto umówić telefonicznie, aby ograniczyć kontakt z obsługą.
  • Wiele punktów Q Service Castrol ofertuje usługę door-to-door, dzięki czemu ryzyko rozprzestrzeniania wirusa jest jeszcze niższe.
  • Oddając i odbierając samochód należy zachować bezpieczną odległość 1,5 metra od innych osób. Najlepiej także korzystać z płatności bezgotówkowej.
  • W domu, w samochodzie, a także w warsztatach należy dbać o higienę, regularnie i dokładnie myjąc ręce. Punkty Q Service Castrol wyposażone są w płyny do dezynfekcji rąk – do skorzystania na miejscu oraz do zakupu.
  • Przy każdej wizycie w Q Service Castrol warto skorzystać z usługi ozonowania wnętrza pojazdu. Ozonowanie to tani i łatwy sposób, aby z samochodu pozbyć się brzydkich zapachów i drobnoustrojów.
  • Punkty Q Service Castrol kierują się zasadami bezpieczeństwa i higieny pracy, mając szczególnie na względzie panującą pandemię. Korzystając z naszych usług masz pewność, że przy odbiorze samochód został zdezynfekowany.

Q Service Castrol zajmie się Twoim samochodem, a Ty bezpiecznie pozostań w domu.

Pamiętaj także – jeżeli musisz wychodzić z domu, to tylko w sprawach najbardziej potrzebnych. Kontakt do najbliższego punktu znajdziesz na https://qservicecastrol.eu/warsztaty/.

Jeżeli przemieszczasz się, najlepiej korzystać z własnego środka transportu, a we wnętrzu samochodu także warto zadbać o czystość. Zabierz ze sobą płyn do dezynfekcji, korzystaj z rękawiczek na stacjach czy przy automatach, dbaj o higienę. Q Service Castrol podpowiada jak to zrobić: