Jaki serwis? Ty decydujesz!

ASO czy serwis niezależny?
Ikona zegarka 3 min czytania
Każdy samochód może czasem odmówić posłuszeństwa. Gdy przyjdzie powierzyć auto w ręce mechanika, warto rozważyć dostępne opcje. Autoryzowany serwis producenta? Garaż zaprzyjaźnionej złotej rączki? A może warsztat sieci Q Service Castrol?

Producenci samochodów zalecają serwisowanie auta wyłącznie w Autoryzowanych Stacjach Obsługi (ASO). I stoją za tym solidne argumenty – wyszkolony personel, profesjonalny sprzęt, często przeznaczony wyłącznie do samochodów danej marki. Niestety, wizyta w ASO często jest ciężką próbą dla portfela kierowcy – za usługi i części zamienne trzeba tam słono płacić.

Sieciowa alternatywa

Alternatywą dla ASO są warsztaty sieciowe. Za siecią Q Service Castrol stoją dwie wielkie marki – Inter Cars i Castrol. Ta pierwsza to największy w Polsce dystrybutor części zamiennych. Drugi to marka olejowa ze 120-letnią tradycją. Podobnie jak w autoryzowanym punkcie serwisy spod znaku „Q” oferują pomoc wykwalifikowanej kadry, a także dostęp do odpowiednich części oraz narzędzi. Co najważniejsze jednak wizyta w Q Service Castrol nie wiąże się z tak dużymi wydatkami jak w przypadku ASO, co dla wielu klientów ma niebagatelne znaczenie.

Jednolite standardy

Lata doświadczeń Inter Cars i Castrola przekłada się na standardy obsługi klienta. Same serwisy oznaczone literą Q od ponad 20 lat dbają o samochody w Polsce. Doświadczenie to jedno, ale istotnym atutem Q Service Castrol jest też dbałość o wysoką jakość usług. Nie dość, że w serwisach korzysta się tylko i wyłącznie części renomowanych producentów, to ich pracownicy mają obowiązek nieustannie się szkolić. Przeprowadzane audyty mają na celu utrzymanie jednolitego poziomu we wszystkich stacjach Q Service Castrol. Dba się tam także o to, by auto opuszczało serwis w pełni gotowe do jazdy. Uwagę przykłada się do całości: przegląd zaczyna się od dokładnych „oględzin pacjenta”. Choć klient zazwyczaj przyjeżdża do mechanika z konkretną usterką, fachowcy QSC sprawdzają sprawność wszystkich układów w samochodzie.

Jakość gwarantowana

Klient ma prawo jednak mieć wątpliwości lub po prostu pytania dotyczące naprawy, dlatego Castrol dba o to, by mógł on skorzystać z gwarancji sieciowej i pełnego wsparcia. Wystarczy więc zgłosić się do najbliższego punktu lub zadzwonić na infolinię. Jakość w Q Service Castrol nie kończy się na samochodzie ważne są także udogodnienia dla samego kierowcy. Do dyspozycji klientów są usługi door-to-door, a także auta zastępcze. W serwisach dostępne jest bezpłatne Wi-Fi, płatność karta, a także pyszna kawa.

Gwarancja to nie wyrok

Klientami ASO zwykle są właściciele nowych samochodów objętych gwarancją. Wielu z nich, traktuje to jednak jako przykrą konieczność. Niepotrzebnie: gwarancja nie oznacza przywiązania do ASO. Zgodnie z dyrektywą GVO wdrożoną przez Unię Europejską w 2010 r. kierowa nie ma obowiązku serwisować swojego auta w autoryzowanym punkcie. Nie grozi to utratą gwarancji pod warunkiem jednak, że wszystkie prace wykona się zgodnie z zaleceniami producenta. 

Warto więc zwrócić się do odpowiedniego i profesjonalnego punktu jakim jest właśnie Q Service Castrol. Wspomniana wiedza, a także gwarancja korzystania z oryginalnych części zapewnia w pełni profesjonalną naprawę dla samochodu. Dodatkowo wyjątkowe podejście do klienta pozwoli cieszyć się z każdej wizyty w serwisie, co szczególnie w przypadku stresujących awarii ma niebagatelne znaczenie.