Sezonowa wymiana opon dozwolona w trakcie pandemii koronawirusa podaje Ministerstwo Zdrowia

Ministerstwo Zdrowia uznaje wymianę opon zimowych na letnie jako czynność niezbędną dla zaspokajania codziennych potrzeb
Ikona zegarka 2 min czytania

Sezonowa wymiana opon dozwolona w trakcie pandemii koronawirusa Ministerstwo Zdrowia uznaje wymianę opon zimowych na letnie jako czynność niezbędną dla zaspokajania codziennych potrzeb!  


[PRZECZYTAJ OFICJALNE STANOWISKO MINISTERSTWA]

Na skutek interwencji Polskiego Związku Przemysłu Oponiarskiego, Polskiego Związku Przemysłu Motoryzacyjnego i Związku Dealerów Samochodów Ministerstwo Zdrowia wydało zgodę na wymianę opon zimowych na letnie przez osoby, które używają samochodów do dojazdów do pracy i zaspokajania bieżących codziennych potrzeb. 

Załączamy poniżej odpowiedź z Ministrestwa Zdrowia  na zapytanie Dyrektor Generalny Polskiego Związku Przemysłu Oponiarskiego.

Dla kierowców, którzy nie przemieszczają się w tym okresie swoim autem oraz dla tych objętych obowiązkową kwarantanną, nie ma pośpiechu – mogą oni jeszcze poczekać z wizytą w warsztacie. Warto korzystać z usług serwisów, które stosują procedury ochrony klientów i pracowników przeciw koronawirusów. Q Service Castrol stosuje wymogi bezpieczeństwa dla pracowników i klientów. 

Musimy pamiętać, że nie każda opona nadaje się do szybkiej jazdy na rozgrzanych jezdniach. Pozorna oszczędność czasu i pieniędzy na wymianie opon sprawia, że niektórzy kierowcy zapominają o bezpieczeństwie. 

Szukasz opon na sezon letni?
Skontaktuj się z najbliższym Q Service Castrol!