Uwolnij prawdziwą moc silnika - Q Service Castrol - Warsztaty samochodowe

Uwolnij prawdziwą moc silnika

Castrol EDGE - olej, który redukuje tarcie
Ikona zegarka 4 min czytania
Castrol od początku swojego istnienia poszukiwał innowacji i coraz lepszych rozwiązań. Efektem tego podejścia jest nowy olej Castrol EDGE, który po raz kolejny przesuwa granice, by zapewnić kierowcom najlepszą ochronę i pełne osiągi.

Charles Wakefield, założyciel marki Castrol, współpracował z pionierami w branży motoryzacyjnej oraz lotniczej na świecie, aby tworzyć przełomowe produkty. Ta ambitna postawa towarzyszy nam do dziś. Nieustannie testujemy i ulepszamy produkty. Wszystko wokół nas dzieje się coraz szybciej, a na rynku panuje coraz większa konkurencja. Dziś marka szczyci się współpracą z wiodącymi producentami samochodów i zespołami Formuły 1. 

Strata mocy? Niedopuszczalna!

Współczesne silniki są coraz mniejsze i bardziej oszczędne, ale równocześnie zapewniają wysokie osiągi. Aby stale zwiększać efektywność silników, redukując przy tym spalanie i emisję spalin, producenci stawiają na coraz bardziej zaawansowane konstrukcje silników, coraz lepszą jakość wykonania i dokładniejsze dopasowanie wszystkich części. To stanowi wyzwanie dla oleju silnikowego ze względu na wyższe ciśnienie panujące we wnętrzu silnika. Aby sprostać takim warunkom eksploatacji, olej musi się stać mocniejszy niż kiedykolwiek wcześniej.

W nowoczesnych jednostkach napędowych powstają punkty styku ze zwiększonym tarciem. Pojawiają się one na mikrosekundy i mogą występować w całym silniku. Tarcie, które powstaje w tych punktach, może zmniejszyć moc silnika nawet o 10 proc.

Castrol EDGE wzmacnia się pod obciążeniem

Aby zaradzić tarciu zmniejszającemu osiągi silników, specjaliści z Castrol opracowali olej Castrol EDGE z technologią Fluid TITANIUM. To najmocniejszy i najbardziej zaawansowany olej silnikowy tej marki. Jego właściwości sprawdzano m.in. w testach z użyciem imadła diamentowego. Pokazały one, jak olej zmienia swoją strukturę na poziomie molekularnym. Sprężony olej został zbadany w warunkach wysokiego ciśnienia z wykorzystaniem promieni rentgenowskich, emitowanych przez elektrony poruszające się w tempie bliskim prędkości światła. Wynik? Castrol EDGE z technologią Fluid TITANIUM fizycznie zmienia swoją strukturę — staje się mocniejszy pod obciążeniem, tak aby zapewnić trwały film olejowy pomiędzy metalowymi elementami i zmniejszyć tarcie. Gdy ciśnienie w silniku spada, olej wraca do stanu płynnego. Wyniki badań wskazują, że dzięki temu olej redukuje tarcie o 20 proc. w porównaniu z produktami bez technologii Fluid TITANIUM.

Zaufanie partnerów

Castrol jest marką znaną z innowacyjności i niezwykłych osiągów. Dlatego też Castrol EDGE stał się preferowanym olejem dla niektórych wiodących na świecie producentów samochodów. Dzięki partnerskiej współpracy zapewniamy najwyższe osiągi milionom kierowców na całym świecie. Wiele nowych samochodów opuszcza linię produkcyjną z silnikiem zalanym olejem Castrol.

Ale to nie wszystko. Castrol od zawsze testuje swoje produkty na torach wyścigowych i rajdowych odcinkach specjalnych, współpracując ze swoimi partnerami w wielu dyscyplinach sportów motorowych. Nie ma lepszej metody sprawdzenia oleju niż użycie go w samochodzie sportowym testowanym w ekstremalnych warunkach. Dowodem są sukcesy w wyścigach Formuły 1, Rajdowych Samochodowych Mistrzostwach Świata, wyścigach długodystansowych WEC, serii MotoGP™ i wielu innych. Castrol jest także oficjalnym partnerem Renault Sport Formula One™ Team.

Castrol EDGE – sprawdzony na torze

Z przeprowadzonych w sporcie motorowym badań wynika, że Castrol EDGE SUPERCAR jest bardziej wytrzymały, zmniejsza tarcie i zapewnia większą wytrzymałość silnika niż inne oleje Castrol, pozwalając mu uzyskiwać wysokie osiągi w chwilach dużego obciążenia. Dlatego ten olej to oczywisty wybór zespołu Renault Sport Formula One™ Team. Każdy olej Castrol EDGE SUPERCAR powstaje w oparciu o naszą najlepszą i najbardziej zaawansowaną technologię, niezależnie od tego, czy jest przeznaczony do zastosowania na szosach, czy na torach Formuły 1.

Przygotowane przezEksperci Q Service Castrol