Wymiana klocków hamulcowych Warszawa

Zamknięte
Q SERVICE CASTROL POLAUTO - Sklep i serwis samochodowy

ul. Aleja Marszałka Józefa Piłsudskiego 1F, 05-270 Marki

Ocena warsztatu
Ocena warsztatu
(21 opinii)
Zamknięte
Centrum Serwisowe Saska Kępa

ul. Wersalska 3A, 03-955 Warszawa

Zamknięte
MIK SERWIS OSTROROGA 24B

ul. Jana Ostroroga 24b, 01-163 Warszawa

Ocena warsztatu
Ocena warsztatu
(6 opinii)
Zamknięte
Q Service Castrol VCentrum

ul. Woronicza 19, 02-625 Warszawa

Ocena warsztatu
Ocena warsztatu
(12 opinii)
Zamknięte
Q SERVICE CASTROL CAR-CITY

ul. al. Jerozolimskie 152, 02-326 Warszawa

Ocena warsztatu
Ocena warsztatu
(3 opinie)
Zamknięte
Centrum Serwisowe Gocław

ul. Jugosłowiańska 1, 03-984 Warszawa

Ocena warsztatu
Ocena warsztatu
(2 opinie)
Zamknięte
AUTO-SZASER

ul. Szaserów 104, 04-335 Warszawa

Ocena warsztatu
Ocena warsztatu
(57 opinii)
Zamknięte
CB Mechanika

ul. Myszyniecka 11, 03-374 Warszawa

Zamknięte
Q SERVICE CASTROL COOLCAR

ul. Kadetów 10, 03-987 Warszawa

Ocena warsztatu
Ocena warsztatu
(2 opinie)
Zamknięte
MIKSERWIS

ul. Wrocławska 4F, 01-418 Warszawa

Zamknięte
"MIK-AUTO" S.C. MONIKA BRZOZOWSKA, IWONA KILJAŃSKA

ul. Warszawska 2, 05-082 Blizne Łaszczyńskiego

Ocena warsztatu
Ocena warsztatu
(16 opinii)
Zamknięte
Q SERVICE CASTROL CENTRUM SERWISOWE BIELANY

ul. Josepha Conrada 29A, 01-922 Warszawa

Zamknięte
Q Service Castrol Praha Garage

ul. Młodnicka 25, 04-239 Warszawa

Ocena warsztatu
Ocena warsztatu
(5 opinii)
Zamknięte
HR Automotive

ul. Minerska 2A, 04-506 Warszawa

Ocena warsztatu
Ocena warsztatu
(4 opinie)
Zamknięte
Q SERVICE WALENDA

ul. Koryncka 36, 04-686 Warszawa

Ocena warsztatu
Ocena warsztatu
(1 opinia)
Zamknięte
TOM - CAR

ul. Klonowa 17a, 05-816 Opacz-Kolonia

Ocena warsztatu
Ocena warsztatu
(13 opinii)
Zamknięte
Q SERVICE CASTROL POLAUTO - Sklep i serwis samochodowy

ul. Aleja Marszałka Józefa Piłsudskiego 1F, 05-270 Marki

Ocena warsztatu
Ocena warsztatu
(21 opinii)
Zamknięte
Auto Mechanika Marcin Waś

ul. Głębocka 141, 03-287 Warszawa

Zamknięte
QSC AUTOINTERUS Niezależny serwis Volvo (INTER-US GAŁUSZKA JAROSŁAW)

ul. Wólczyńska 308a, 01-919 Warszawa

Ocena warsztatu
Ocena warsztatu
(29 opinii)
Zamknięte
KUTRA AUTOMOTIVE ŁUKASZ KUTRA

ul. Modlińska 222, 03-119 Warszawa

Zamknięte
FORS COMFORT REN

ul. Fabryczna 99A, 05-270 Marki

1-20 z 27 znalezionych warsztatów
<12>

Wymiana klocków hamulcowych w Warszawie


Klocki hamulcowe są najważniejszym elementem układu hamulcowego. W jego skład wchodzą także: tarcze oraz płyn hamulcowy, pompa hamulcowa, metalowe tłoczki, a także sztywne i giętkie przewody hamulcowe. Sprawne działanie tych wszystkich elementów przekłada się na bezpieczeństwo jazdy. 


Ze względu na ich budowę i działanie wyróżnia się tarczowe, bębnowe i taśmowe hamulce. Natomiast biorąc pod uwagę sposób uruchamiania, występują hamulce hydrauliczne, mechaniczne, pneumatyczne i mieszane. Działanie ich układu mimo różnic w budowie jest podobne. Wszystkie hamowane jezdne koła pojazdu muszą toczyć się swobodnie. 


Jeśli dojdzie do blokady ich osi, konieczna jest naprawa. Sprawne działanie klocków hamulcowych jest niezbędne do bezpiecznej jazdy. Wymiana klocków hamulcowych w Warszawie w profesjonalnym zakładzie przebiegnie sprawnie. Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o usterkach i naprawach układu hamulcowego, przeszukaj Internet.


Wpisanie w wyszukiwarkę ”Warszawa naprawa klocków hamulcowych” z pewnością pomoże Ci ocenić skalę problemu, ale nie szukaj daleko, skorzystaj z usług sprawdzonych i renomowanych serwisów Q Service Castrol, mamy około 500 warsztatów na terenie całej Polski. Możesz u nas liczyć na profesjonalną poradę i obsługę. Szybko i sprawnie zajmiemy się Twoim układem hamowania i wymienimy klocki hamulcowe jeżeli będzie to konieczne.


Wymiana hamulców w Warszawie – to warto wiedzieć 


Zasada działania układu hamulcowego nie jest taka prosta, jakby się mogło wydawać. Po naciśnięciu hamulca pompa zaczyna tłoczyć płyn hamulcowy pod ciśnieniem. W następstwie tego procesu klocki hamulcowe są dociskane do tarczy, która obraca się wraz z kołem. Płyn hamulcowy wywiera większy nacisk na przednią oś pojazdu, a tłoczony jest na lewe i prawe koło. Pojazd zaczyna zwalniać, a siła hamowania rozkładana jest na jego poszczególne osie.


Brak sprawności na którymkolwiek etapie działania układu hamulcowego może prowadzić poważnych wypadków, ponieważ samochód nie zareaguje prawidłowo lub wcale na wciskanie przez kierowcę pedału hamulca. Najczęstsze usterki związane są z klockami hamulcowymi i tarczami, które wymienia się regularnie. Jeśli zauważysz jakiekolwiek problemy z hamowaniem, wybierz się niezwłocznie do warsztatu samochodowego.


Wymiana hamulców w Warszawie nie jest wielkim  wyzwaniem ze względu na dużą ilość profesjonalnych zakładów. Koniecznie sprawdź Q Service Castrol –  naszą sieć serwisów z bogatym doświadczeniem i nowoczesnymi narzędziami do naprawy pojazdów mechanicznych. Wymiana klocków hamulcowych w Warszawie w takim warsztacie to szybki serwis i gwarancja jakości.


Najczęstsze pytania

Jeśli czeka Cię wymiana hamulców w Warszawie, warto dowiedzieć się, ile to będzie kosztowało. Nie da się oczywiście określić jednej ceny dla każdego miasta i warsztatu. Natomiast można podać przybliżoną kwotę wykonania wymiany.


Po pierwsze cena zależy od rodzaju klocków hamulcowych. Za oryginalne kupione w serwisie aut danej marki zapłacisz na pewno więcej, ale można też szukać zamienników. Generalnie jest to kwota od 100 do kilkuset złotych. Na to ile będzie kosztować wymiana klocków hamulcowych w samochodzie w Warszawie, ma wpływ także koszt robocizny. Jeśli zaciski hamulców są w dobrym stanie, pracy będzie mniej i wtedy nie uszczuplisz zanadto swojego portfela. 


Jeżeli chcesz zrobić dobry serwis hamulców w samochodzie, Warszawa otwiera przed Tobą wiele możliwości. Jedną z nich jest oczywiście Q Service Castrol to sieć profesjonalnych warsztatów, w których wykonasz wymianę dobrze i od ręki. Jeśli jest to duże miasto, jak Warszawa, naprawa klocków hamulcowych w takich serwisach przebiegnie płynnie i profesjonalnie. Nasze warsztaty to marka, która powstała z połączenia Inter Cars i Castrol. Połączone doświadczenie tym specjalistów w branży skutkuje gwarancją najwyższej jakości. 


Jeśli mechanik nie napotka podczas wymiany klocków na inne nieprawidłowości i problemy, na wymianę poczekasz około godziny. Dużo zależy do jakości pracy warsztatu i zaangażowania pracowników. Jeśli będzie to duże miasto np. Warszawa, wymiana klocków hamulcowych to czysta formalność. W warsztacie Q Service Castrol możesz liczyć na fachową obsługę i profesjonalizm. Dodatkowo, na czas oczekiwania zaprosimy Cię do naszej poczekalni z dostępem do Wi-Fi.


Generalnie klocki hamulcowe wymieniamy co 30-50 tys. km. Dynamiczna jazda skraca czas wymiany do 10-20 tys. km. Aby samemu o tym zdecydować, oprócz czysto technicznej wiedzy musisz też mieć pojęcie o praktycznej stronie pracy układu hamulcowego. Jeśli usłyszysz charakterystyczny dźwięk podczas hamowania, musisz wymienić klocki na nowe. Te dźwięki wydają blaszki, a jeśli hamulce ich nie mają, usłyszysz piszczenie.


Jeżeli nie znasz się na mechanice pojazdów, nie próbuj zgadywać, czy z twoim samochodem jest wszystko w porządku. Umów się na wizytę za pomocą naszej strony internetowej lub telefonicznie, podjedź do serwisu a pomożemy Ci w sprawdzeniu układu hamulcowego. 


Inne usługi w Warszawa

Wymiana klocków hamulcowych w innych popularnych miastach