Wymiana klocków hamulcowych Wrocław

Zamknięte
AUTO SERWIS MARIUSZ DALBA

ul. Niedźwiedzia 17, 54-232 Wrocław

Zamknięte
CAROS-SERVICE Wojciech Głowaty Sp.J.

ul. WARSZTATOWA 11, 53-014 Wrocław

Zamknięte
EPD CHUDYK AUTO S.C.

ul. Brochowska 21, 52-019 Wrocław

Zamknięte
AUTO-BLIŹNIAK JACEK OSTROWSKI

ul. Kiełczowska 77/79, 51-354 Wrocław

Ocena warsztatu
Ocena warsztatu
(2 opinie)
Zamknięte
EKO ALMA SP.J

ul. Grafitowa 2, 55-010 Radwanice

1-5 z 5 znalezionych warsztatów

Wymiana klocków hamulcowych we Wrocławiu – wybierz sprawdzonego partnera


Jeżeli poszukujesz godnego zaufania warsztatu, któremu będziesz mógł zlecić serwisowanie Twojego auta, a w tym takie zadania jak wymiana klocków hamulcowych, wybierz jeden z serwisów sieci Q Service Castrol. Nasze warsztaty wyposażone są w wysokiej jakości narzędzia oraz sprzęt, dzięki czemu z powodzeniem mogą wykonywać wszelkie prace takie jak wymiana klocków. Wrocław to miasto, w którym działa kilka naszych punktów, dlatego możesz wybrać, ten, który najbardziej Ci odpowiada.


Pracujący w nich mechanicy to doświadczeni fachowcy, którzy doskonale orientują się, w jaki sposób powinna przebiegać wymiana klocków hamulcowych i tarcz. Wrocław to miasto, w którym oferujemy atrakcyjne ceny i szybkie terminy realizacji zleceń. Udzielamy także gwarancji na wszystkie części zamienne oraz wykonywane przez nas usługi.


Najczęstsze pytania

Elementy takie jak tarcze czy też klocki hamulcowe, każdego dnia poddawane są dużym naciskom oraz działaniu wielu sił. Z czasem okładzina mająca zapewnić prawidłowe hamowanie zużywa się i konieczna jest jej wymiana. Producenci samochodów zalecają wymianę tego elementu co 30-50 tys. km, jeżeli preferujesz spokojną jazdę. Jeśli jeździsz po mieście, ale dynamicznie, to nowe elementy powinny być montowane co 10-20 tys. km. Nasze warsztaty oferują takie usługi w wielu miastach, jest wśród nich także Wrocław. Wymiana klocków hamulcowych to jedna z najczęściej wykonywanych czynności w warsztatach Q Service Castrol.


Wymiana klocków we Wrocławiu oferowana jest przez wiele warsztatów samochodowych. Jednak naszym zdaniem najrozsądniej jest wybrać jeden z należących do sieci Q Service Castrol w mieście Wrocław. Wymiana klocków hamulcowych to dla nich rutynowe zadane. Warsztaty znajdują się na terenie całego miasta, a umówienie wizyty jest bardzo proste. Możesz tego dokonać, odwiedzając naszą stronę internetową lub dzwoniąc do wybranego przez Ciebie warsztatu. Na miejscu zjawisz się w uzgodnionym dniu, a na wymianę klocków możesz poczekać na miejscu, gdzie napijesz się kawy i skorzystasz z darmowego internetu.


Wymiana klocków hamulcowych we Wrocławiu to koszt około 200 złotych. Na cenę tę składa się nie tylko koszt nowych części, ale także praca, jaką wykonać musi mechanik. Za klocki hamulcowe do aut klasy średniej zapłacisz około 80-100 zł. To jest cena zestawu bloku przedniej i tylnej osi. Jeśli chcesz zaoszczędzić, możesz wybrać nie markowe zamienniki, zazwyczaj są one o połowę tańsze. Ceny usługi wymiany hamulców są oczywiście uzależnione od oferty konkretnego warsztatu. Średnio mieszczą się one w przedziale od 80 do 100 złotych.


Sam przebieg nie jest jedynym wyznacznikiem wymiany klocków hamulcowych. Warto także zwrócić uwagę na inne oznaki zużycia klocków hamulcowych. Jednym z nich jest ich grubość, należy je wymienić, gdy okładzina cierna ma już 1,6 mm grubości. Bardzo dobrym powodem do wymiany klocków jest również ich uszkodzenie takie jak:

● zeszklenie materiału ciernego,

● nierównomierne hamowanie lub znoszenia auta w jedną stronę,

● pęknięcia na ich powierzchni,

● spalenie okładziny ściernej.


Sprawne klocki hamulcowe to gwarancja bezpiecznej jazdy, dlatego ich nieprawidłowy montaż stanowi zagrożenie dla bezpieczeństwa własnego i innych. Podczas wymiany doświadczony mechanik może sprawdzić stan pozostałych części układu hamulcowego i w razie potrzeby naprawić lub wymienić. Dlatego też samodzielna wymiana zalecana jest tylko osobom z odpowiednim doświadczeniem i umiejętnościami. Po prostu wybierz serwis hamulców we Wrocławiu sieci Q Service Castrol i zostaw to zadanie profesjonalistom.


Inne usługi w Wrocław

Wymiana klocków hamulcowych w innych popularnych miastach