Wybór producentów – zasilanie na wysokim poziomie

Kierowcy wymagają od swoich samochodów przede wszystkim niezawodności. To sprawia, że producenci aut muszą stosować w nich komponenty najwyższej jakości. Dlatego właśnie tyle marek fabrycznie stosuje akumulatory VARTA® w swoich produktach.
Ikona zegarka 3 min czytania

Zasilanie na wysokim poziomie

Kierowcy wymagają od swoich samochodów przede wszystkim niezawodności. To sprawia, że producenci aut muszą stosować w nich komponenty najwyższej jakości. Dlatego właśnie tyle marek fabrycznie stosuje akumulatory VARTA® w swoich produktach.

Jakość jest zawsze jednym z najważniejszych kryteriów, jakimi kierują się producenci samochodów, poszukując komponentów. Ale nie jedynym. Przy wyborze akumulatorów równie ważne są wydajność i niezawodność. Dlatego właśnie tak często wybierają akumulatory VARTA®.

Czołowy dostawca

Aż osiem na dziesięć nowo wyprodukowanych samochodów, w których zastosowano technologię start-stop wymagających akumulatora AGM wyposażono w baterię firmy VARTA®. To zasługa doskonałej jakości tych akumulatorów. Logo „OE” oznaczające „oryginalną część zamienną” gwarantuje, że niemal wszystkie akumulatory VARTA® są częściami pochodzącymi z tej samej linii produkcyjnej co oryginalne wyposażenie.

Procesy i certyfikaty jakości OE

Aby zapewnić tak wysoki poziom, VARTA® wdrożyła ponad 100 parametrów i zmiennych procesowych i produktowych, które są sprawdzane i monitorowane podczas produkcji różnych akumulatorów. To uczyniło nas topowym dostawcą akumulatorów dla branży samochodowej.

Lista producentów, którzy fabrycznie montują akumulatory VARTA® w swoich samochodach jest imponująca. Są na niej m.in. marki należące do grupy Volkswagena czy nowo powstałego koncernu Stellantis (m.in. Peugeot, Fiat). Akumulatory VARTA® można znaleźć także pod maskami takich samochodów jak Bentley, Ferrari, a także Fordów, Jaguarów, Land Roverów, Volvo czy BMW. 

Specjalistyczne produkty

Nie tylko producenci samochodów osobowych wybierają akumulatory VARTA®. Są one również stosowane w pojazdach użytkowych, m.in. DAF, Iveco, MAN, Scania, Volvo, Agco, Caterpillar czy John Deer.

Baterie VARTA® mają też zastosowanie w wyspecjalizowanych maszynach, które pracują na placach budowy, chłodniach, czy w rolnictwie. Tu można wymienić takich producentów jak Hako, Yanmar Compact, JCB, Linde, Schmitz Cargobull, Atlas Copco / Gesan, Hymer, Fendt Caravan. Stosuje się także na jachtach Bavaria Yachts, Hanse Sailing Yachtcharter czy w quadach i pojazdach UTV Polaris i Herkules. 

Oryginalne części

Wymieniając akumulator na produkt VARTA®, możesz mieć pewność, że został on stworzony z myślą o działaniu w nowo wyprodukowanym pojeździe.

Dlatego jest oznakowany logiem „OE” – Original Equipment. Ale co to oznacza dla kierowcy? Części zamienne VARTA® spełniają najwyższe wymogi dotyczące jakości i zapewniają najwyższą wydajność – dzięki opatentowanej technologii kratki PowerFrame® i nieustannej kontroli jakości podczas produkcji.

Największa na świecie

Największa na świecie fabryka akumulatorów AGM (Absorbent Glass Mat) znajduje się w niemieckim mieście Zwickau.

Każdego roku w tej najnowocześniejszej fabryce powstaje około dwóch milionów akumulatorów. Popyt na akumulatory do systemów start-stop stale rośnie, ale VARTA® jest doskonale przygotowana na zbliżające się wyzwania.

Laboratorium samochodowe VARTA®

Laboratorium w Hanowerze to grupa badaczy przeprowadzających różnego rodzaju testy i badania mające na celu dostosowanie technologii do potrzeb klientów.

Zespół ds. testów VARTA® prowadzi badania z zakresu zasilania pojazdu, wymiany akumulatora, testy i analizy wydajności samochodów oraz badania związane z systemem start-stop. Laboratorium wyznacza również standardy dotyczące akumulatorów, diagnostyki i sprzętu testującego.

CTA: Dowiedz się więcej i przy okazji skorzystaj z wyszukiwarki akumulatorów VARTA®

https://www.varta-automotive.pl/pl-pl/dlaczego-varta/wybor-producentow