Wymiana opon podczas pandemii

Początek wiosny i coraz cieplejsze dni to sygnał do zaplanowania zmiany opon – z zimowych na letnie. Mimo że ta usługa – jedna z najczęściej wykonywanych – przebiega zazwyczaj w sprawny i relatywnie szybki sposób, w dobie walki z pandemią wielu kierowców obawia się wizyt w warsztacie.
Ikona zegarka 2 min czytania

Wymiana opon podczas pandemii

By mieć pewność, że wymiana ogumienia zostanie wykonana poprawnie, najlepiej skorzystać z usług fachowego serwisu.

Oprócz zdjęcia i założenia opon należy bowiem przeprowadzić wyważanie kół, ustawienie geometrii zawieszenia i sprawdzenie czujników ciśnienia. Dlatego w trakcie pandemii najlepiej postawić na profesjonalny i bezpieczny serwis, taki jak Q Service Castrol.

Profesjonalny serwis ogumienia

Powierzając wymianę opon w swoim samochodzie jednemu z serwisów Q Service Castrol, kierowca ma pewność, że usługa zostanie przeprowadzona terminowo oraz z zachowaniem wszystkich zasad bezpieczeństwa sanitarnego – mechanicy pracują w rękawicach ochronnych i dezynfekują elementy wnętrza samochodu, które mogły być dotykane.

Na przeprowadzenie tej czynności można umówić się telefonicznie lub poprzez formularz kontaktowy dostępny na stronie internetowej warsztatu. 

By zminimalizować kontakt z pracownikami warsztatu, klient może zostawić samochód w wyznaczonym miejscu z kluczykiem w stacyjce.

Przekazanie samochodu może się również odbyć w ramach usługi door to door, oferowanej przez niektóre serwisy Q Service Castrol (opłacany bezgotówkowo odbiór i zwrot samochodu z ustalonego z klientem miejsca).

Kierowcy, którzy potrzebują nowego ogumienia, w serwisach Q Service Castrol mogą także zakupić opony marek Semperit i Continental, objęte gwarancją od uszkodzeń mechanicznych. W jej ramach uszkodzone opony podlegają wymianie.

Bezpieczeństwo ponad wszystko

Usługi oferowane przez Q Service Castrol zapewniają nie tylko bezpieczeństwo pod względem sanitarnym.

Wymiana opon zostanie przeprowadzona w serwisie z zachowaniem wszelkich procedur i przy użyciu profesjonalnego sprzętu (wymaganego m.in. do montażu ogumienia niskoprofilowego lub opon typu run flat) oraz najwyższej jakości części (np. przy wymianie czujników ciśnienia w kołach). Dzięki temu kierowca będzie mógł bezpiecznie poruszać się po drogach.