#zawódmechanik – mistrzowska kampania z Adamem Małyszem!

ZF Aftermarket, dostawca oryginalnego wyposażenia na rynek części zamiennych i właściciel marek LEMFÖRDER, SACHS, TRW, kontynuuje kampanię #zawódmechanik. Podkreśla ona rolę, jaką odgrywają mechanicy w życiu kierowcy. W końcu nawet mistrz kierownicy nie poradzi sobie sam, jeśli w jego zespole zabraknie tych, którzy troszczą się o stan techniczny pojazdu!
Ikona zegarka 4 min czytania

ZF Aftermarket, dostawca oryginalnego wyposażenia na rynek części zamiennych i właściciel marek LEMFÖRDER, SACHS, TRW, kontynuuje kampanię #zawódmechanik.

Podkreśla ona rolę, jaką odgrywają mechanicy w życiu kierowcy. W końcu nawet mistrz kierownicy nie poradzi sobie sam, jeśli w jego zespole zabraknie tych, którzy troszczą się o stan techniczny pojazdu! 

Ambasadorem kampanii jest Adam Małysz – skoczek narciarski, ale także doświadczony kierowca rajdowy.

Opowiada, jak ważne są osoby, których praca pozostaje ukryta za drzwiami warsztatu. Bez mechaników samochodowych, nawet mistrz nie ma szans, w obliczu usterki czy kolizji. To właśnie oni stają na wysokości zadania – naprawiają samochód i umożliwiają dalszą jazdę. 

Tak, jak jazda na nartach, prowadzenie samochodu może dawać poczucie wolności i dystans. Jazda w trudnych warunkach uczy również pokory. Prowadzenie pojazdu wymaga koncentracji i spokojnej głowy. Bezpieczeństwo jazdy zapewniają niezawodne części oraz wybitni ludzie. To właśnie dzięki precyzyjnym i przewidującym mechanikom, miliony kierowców każdego dnia mogą wykonywać swoje zadania i docierają do celu. 

Inspiracją kampanii jest codzienna praca z mechanikami.

Wbrew stereotypowym opiniom, przedstawiciele tego zawodu to często wysokiej klasy fachowcy, świetnie wykształceni i zawsze gotowi do poszerzania wiedzy. Doświadczony mechanik jest jak lekarz – wykorzystuje wiedzę, dotychczasową praktykę oraz intuicję, aby postawić diagnozę. 

Dzięki krótkim historiom, które pokazujemy, wyrażamy uznanie dla zawodu mechanika, który często jest niedoceniany.

A w końcu mamy w Polsce wielu świetnych mechaników, których wiedza, doświadczenie, zaangażowanie i pasja pozwalają nam uznać ich za prawdziwych bohaterów. 

„Znajomy opowiadał mi, jak na początku lat dziewięćdziesiątych ojciec miał mu kupić pierwszy samochód. Powiedział, że może to być jedynie „maluch” (popularny ówcześnie Fiat126p), ponieważ będzie mógł go sam naprawiać” – opowiada Monika Chomicka, Marketing Manager ZF Aftermarket. „Przy dzisiejszym zaawansowaniu technicznym pojazdów taka historia nie byłaby oczywista. Zarówno samochody osobowe, jak i inne pojazdy komercyjne i przemysłowe wymagają nie tylko kompleksowych rozwiązań technologicznych, ale także wysokiej klasy specjalistów posiadających kompetencje do ich zastosowania. Na szczęście w Polsce nie brakuje mechaników, których wiedza, doświadczenie i zaangażowanie pozwalają nie tylko uporać się z usterkami, ale również doradzić czy dobrać najlepsze części. Sposób, w jaki dbają oni o pojazdy, pozwala zapobiegać awariom i wypadkom, przez co każdego dnia przyczyniają się oni do poprawy bezpieczeństwa na drogach” – dodaje Monika Chomicka. 

„W czasach pandemii pracę mechaników doceniły służby medyczne. To właśnie teraz serwisowanie specjalistycznych pojazdów, przede wszystkim karetek, jest szczególnie ważne – w trudnych, zimowych warunkach bardziej niż kiedykolwiek służy bezpieczeństwu personelu medycznego i pacjentów” – podkreśla Monika Chomicka, Marketing Manager ZF Aftermarket. „W ZF Aftermarket chcemy podkreślić rolę cichych bohaterów zapewniających sprawność i bezpieczeństwo pojazdów niezbędnych w tak wielu gałęziach gospodarki.” – podsumowuje.  

Niewiele osób zdaje sobie sprawę, że powierzając pojazd mechanikom, powierza im również bezpieczeństwo swoje, swoich współpracowników czy rodziny. Kampania ZF jest wyrazem uznania i szacunku dla ich pracy, woli kultywowania dobrych praktyk i nieustającego dążenia do dalszego rozwoju.

Zobacz drugi odcinek w serii #zawódmechanik z udziałem Adama Małysza pod tym linkiem:

https://aftermarket.zf.com/pl/pl/portal-aftermarket/malysz/

Efekty kampanii można śledzić na stronie aftermarket.zf.com/malysz, na oficjalnych kanałach social media marek ZF Aftermarket:  SACHS i TRW, a także stronach ambasadora marki.