Akumulatory VARTA® do kamperów

Kampery to ciekawa i coraz modniejsza propozycja na wakacje. Pojazdy te wyposażone są zwykle w wiele dodatkowych urządzeń wymagających energii. Dlatego dobór właściwego, niezawodnego akumulatora jest tu kluczowy.
Ikona zegarka 2 min czytania

VARTA® ma w swojej ofercie serie produktów, które znakomicie sprawdzą się w kamperach

Każda z nich odpowiada innym potrzebom i zastosowaniom. Wszystkie zapewniają spokój i bezpieczeństwo w drodze i w czasie wakacyjnego odpoczynku. 

VARTA Professional Dual Purpose i VARTA Professional Dual Purpose AGM          

Bezobsługowe akumulatory VARTA® Professional Dual Purpose i VARTA® Professional Dual Purpose AGM powstały z myślą o zastosowaniach związanych z rekreacją, przy umiarkowanym zapotrzebowaniu na energię. 

Dedykowane są do pracy w podwójnym trybie : stosowane zarówno do rozruchu jak i ogólnego zasilania odbiorników energii elektrycznej. Odznaczają się niskim poziomem samorozładowania, co sprawia, że świetnie sprawdzą się w kamperach i przyczepach kempingowych.

Natomiast długa żywotność i wytrzymałość cykliczna zapewnia niezawodność przy użytkowaniu sezonowym. 

Ponadto Professional Dual Purpose AGM posiada specjalne włókna szklane, które wchłaniają elektrolit, co przekłada się na znaczący wzrost pracy cyklicznej. Umożliwia to wielokrotne ładowanie i rozładowywanie akumulatora bez uszczerbku dla jego parametrach użytkowych.

Dodatkowo ze względu na uwięzienie elektrolitu w separatorach wyeliminowane zostało zjawisko stratyfikacji (rozwarstwienia elektrolitu), które ogranicza możliwości i żywotność akumulatora. 

Mocna i szczelna konstrukcja zapewnia doskonałą odporność na wstrząsy i drgania.

VARTA®Professional Deep Cycle – akumulator głębokiego rozładowania

Akumulator Deep Cycle został zaprojektowany tak, by się głęboko rozładowywał, zanim zacznie proces ponownego ładowania.

W przeciwieństwie do niego typowe akumulatory rozruchowe są skonstruowane z myślą o dostarczaniu szybkich, krótkich dawek energii w celu rozruchu silnika. Płyty w akumulatorach VARTA Professional Deep Cycle posiadają gęstszy materiał aktywny niż płyty w standardowych akumulatorach samochodowych, dzięki czemu są wytrzymałe na obciążenia spowodowane głębokimi cyklami bez utraty masy aktywnej lub pojemności.