ATE – Czwarty odcinek serii #WYHAMUJ

Czwarty odcinek serii #WYHAMUJ poświęcony jest problemowi dotyczącemu biciu tarcz hamulcowych.
Ikona zegarka 2 min czytania

Czasem klient, który skorzystał z usługi wymiany tarcz i klocków hamulcowych, po jakimś czasie wraca do warsztatu i zgłasza problem.

Początkowo, po wyjeździe z warsztatu, eksploatacja przebiega normalnie, ale później pojawia się niepokojące zjawisko „bicia” tarcz hamulcowych.

Prawidłowa diagnostyka problemu to pierwszy krok do jego rozwiązania. Sprawdź, na co mechanik powinien zwrócić uwagę przy diagnozowaniu takiego problemu w Twoim samochodzie. Czy na pewno problem tkwi w tarczach?

Specjaliści ATE dokonują dokładnych pomiarów i diagnostyki tarczy hamulcowej, korzystając z profesjonalnych narzędzi i skupiając się na najmniejszych detalach, które bardzo łatwo można pominąć i zbagatelizować.

Wyjaśniają również, na czym polega oraz jak wykonuje się pomiar tarczy hamulcowej na tak zwanej karuzeli. Sprawdzają tarcze hamulcowe na symulatorze hamowania, aby dokładnie sprawdzić ich działanie.

Zobacz, jak eksperci ATE testują problematyczny układ hamulcowy w mercedesie W211 klasy E.

Podczas hamowania można zauważyć i odczuć niepokojące objawy w postaci wibracji.

Wykonują więc test w terenie oraz pomiar na rolkach w warsztacie, aby znaleźć wszystkie problemy oraz ich przyczyny. Dzięki dokładnej analizie rozjaśniają sytuację i obalają wszystkie mity dotyczące „bicia” tarcz hamulcowych w samochodzie.

Sprawdź, co udało im się ustalić!

https://www.youtube.com/watch?v=vicsaj9yPlc&t=997s

Specjaliści ATE w czwartym odcinku serii #WYHAMUJ prezentują również nowe centrum szkoleniowe ContiAcademy w Warszawie, gdzie w profesjonalnych warunkach podnoszą umiejętności mechaników.

Więcej artykułów i tekstów znajdziesz w bazie wiedzy ATE na stronie.https://www.ate-hamulce.pl/baza-wiedzy-ate/