Wymiana akumulatora Poznań

Zamknięte
Q SERVICE CAŁKA

ul. al. Solidarności 55a, 61-696 Poznań

Zamknięte
Q Service AUTOMAGNAT Castrol - Wulkanizacja

ul. Kopanina 2a, 60-105 Poznań

Zamknięte
Q Service Castrol Autim Serwis

ul. Warszawska 246, 61-055 Poznań

Ocena warsztatu
Ocena warsztatu
(4 opinie)
Zamknięte
BIZQUIK SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ ODPOWIEDZIALNOŚCIĄ

ul. Tarnobrzeska 7, 61-354 Poznań

Zamknięte
Q-SERVICE AUTOSTREFA-SZYBKI-SERWIS

ul. Morasko 17A, 61-680 Poznań

Ocena warsztatu
Ocena warsztatu
(3 opinie)
Zamknięte
Q Service Castrol Sławex Auto Serwis Sławomir Kubiak

ul. Gdyńska 124a, 62-004 Czerwonak

Ocena warsztatu
Ocena warsztatu
(37 opinii)
Zamknięte
AUTOPORT AUTOGAZ WOJCIECH NOWICKI

ul. Kórnicka, 148, 62-020 Swarzędz

Ocena warsztatu
Ocena warsztatu
(2 opinie)
1-7 z 7 znalezionych warsztatów

Wymiana akumulatora w Poznaniu – wybierz Q Service Castrol


Warsztaty należące do naszej sieci oferują szeroki zakres usług. Jedną z bardziej popularnych jest wymiana akumulatora. Poznań to miasto, w którym możesz wybrać jeden z wielu naszych serwisów. Na przykład ten znajdujący się najbliżej miejsca Twojego zamieszkania. Na wizytę możesz umówić się telefonicznie lub korzystając z naszej strony internetowej. Jeżeli wyrazisz taką chęć, możesz także skorzystać z samochodu zastępczego na czas, gdy Twoje auto będzie unieruchomione.


Wymiana akumulatora w samochodzie w Poznaniu – krok po kroku


Gdy już umówisz się na wizytę w jednym z naszych warsztatów, nasi mechanicy zajmą się wymianą akumulatora. Pierwszym krokiem jest zdemontowanie starej baterii, oraz oczyszczenie miejsca, w którym się ona znajdowała. Następnie montowany jest nowy akumulator, oczywiście po uzgodnieniu z Tobą jego marki oraz modelu. Na końcu nasz mechanik sprawdza, czy wszystko zostało prawidłowo zamontowane i czy akumulator dostarcza prąd do instalacji elektrycznej w Twoim aucie.


Najczęstsze pytania

Sama wymiana baterii może kosztować tylko 20 zł, co nie jest wygórowaną ceną. Na ostateczną kwotę wpływa jednak kilka czynników, takich jak marka i model samochodu, łatwość obsługi akumulatora oraz skomplikowanie elektroniki pojazdu. Cena może wzrosnąć na przykład w przypadku samochodów z systemem Start/Stop. Usługa taka jest wykonywana przez  większość naszych warsztatów w mieście Poznań. Zmiana akumulatora nie jest drogim zabiegiem, zwłaszcza że może być konieczna jedynie raz na kilka lat.


Decydując się na wymianę akumulatora, należy wziąć pod uwagę zarówno cenę usługi, jak i samego akumulatora. Kup nowy egzemplarz lub zleć to warsztatowi, w którym przeprowadzana jest wymiana oraz adaptacja akumulatora w Poznaniu. Dzięki tej ostatniej opcji oszczędzisz czas, który spędziłbyś na szukaniu nowej baterii. Masz także pewność, że jest ona właściwie dobrana do auta – a to nie zawsze jest takie oczywiste.


Niedoświadczonemu kierowcy, który planuje wymienić akumulator na własną rękę, operacja ta może zająć nawet od kilkudziesięciu minut do dwóch godzin. Natomiast doświadczony mechanik pracujący w warsztacie sieci Q Service Castrol jest w stanie wymienić akumulator na nowy w czasie poniżej 10 minut. Zależy to od modelu auta oraz miejsca i sposobu, w jaki został w nim zamontowany akumulator. W niektórych autach dostęp do baterii jest utrudniony i wymaga demontażu innych elementów. To oczywiście znacznie wydłuży czas potrzebny na jego wstawienie.


Najlepszym miejscem na wymianę akumulatora w Poznaniu są warsztaty należące do sieci Q Service Castrol. Są to fachowe punkty, gdzie możesz zostawić auto bez obawy o jego stan techniczny i bezpieczeństwo. Sieć naszych warsztatów pokrywa cały Poznań. Zmiana akumulatora jest więc łatwa i wygodna, bez względu na to, w której części miasta mieszkasz.


Nie ma niestety jednej odpowiedzi na pytanie, kiedy  wymienić baterię w samochodzie. Niektórzy kierowcy robią to, co dwa lata, podczas gdy inni używają akumulatora tak długo, jak to możliwe. Normalną żywotność baterii szacuje się zwykle na maksymalnie 6 lat, ale przy odpowiednim doborze akcesoriów i prawidłowej eksploatacji  ten czas można wydłużyć.


Możliwe jest jednak także skrócenie żywotności akumulatora. Nie służą mu między innymi mocne rozładowanie i częste niedoładowanie, niestabilna podstawa, niewłaściwa naprawa, brudna obudowa oraz kiepski stan osprzętu silnika.


Warto jednak zadbać o regularną diagnostykę akumulatora, która zapewni Ci kontrolę nad eksploatacją baterii. Akumulator może zostać sprawdzony za pomocą specjalnego testera – weryfikację może przeprowadzić pracownik serwisu. W ten sposób może skontrolować akumulator, mierząc jego poziom naładowania.


Inne usługi w Poznań

Wymiana akumulatora w innych popularnych miastach