Wymiana akumulatora Wrocław

Zamknięte
ALMA AUTO CENTRUM

ul. Grabiszyńska 231E, 53-234 Wrocław

Zamknięte
AUTO SERWIS MARIUSZ DALBA

ul. Niedźwiedzia 17, 54-232 Wrocław

Zamknięte
CAROS-SERVICE Wojciech Głowaty Sp.J.

ul. WARSZTATOWA 11, 53-014 Wrocław

Zamknięte
EPD CHUDYK AUTO S.C.

ul. Brochowska 21, 52-019 Wrocław

Zamknięte
AUTO-BLIŹNIAK JACEK OSTROWSKI

ul. Kiełczowska 77/79, 51-354 Wrocław

Ocena warsztatu
Ocena warsztatu
(2 opinie)
Zamknięte
EKO ALMA SP.J

ul. Grafitowa 2, 55-010 Radwanice

1-6 z 6 znalezionych warsztatów

Wymiana akumulatora w okolicach Wrocławia – wybierz Q Service Castrol


Warsztaty samochodowe zrzeszone w naszej sieci oferują szeroki zakres usług. Dużym zainteresowaniem cieszą się takie czynności jak wymiana akumulatora. Wrocław to miasto, w którym możesz wybrać jedno z wielu punktów z naszym logo. Na przykład ten najbliżej Twojego miejsca zamieszkania. Na wizytę w warsztacie możesz umówić się telefonicznie lub przez naszą stronę internetową.


Wrocław – wymiana akumulatora w samochodzie


Po umówieniu wizyty w warsztacie nasz mechanik dokona wymiany akumulatora. Pierwszym krokiem będzie wyjęcie starej baterii i wyczyszczenie miejsca, w którym się znajdowała. Następnie zostanie zamontowany nowy akumulator, oczywiście po uzgodnieniu z Tobą marki i modelu. Na koniec nasz mechanik sprawdzi, czy wszystko jest prawidłowo zamontowane i czy akumulator zasila układ elektryczny Twojego samochodu.


Decydując się na wymianę baterii, musisz wziąć pod uwagę cenę usługi, jednak nie tylko. Najpierw kup nowe urządzenie lub zleć naprawę w warsztacie w celu wymiany akumulatora. Ta ostatnia opcja zaoszczędzi Ci czas, który poświęciłbyś na szukanie nowej baterii. Możesz też mieć pewność, że jest on odpowiednio dopasowany do auta – a to nie zawsze jest takie oczywiste.


Najczęstsze pytania

We Wrocławiu najlepszym miejscem do wymiany akumulatora są warsztaty sieci Q Service Castrol. To profesjonalne punkty, w których możesz zostawić swój samochód bez obaw o jego stan techniczny i bezpieczeństwo. Nasza sieć warsztatów obejmuje swoim zasięgiem cały Wrocław. Wymiana akumulatora w samochodzie jest zatem łatwa i wygodna, niezależnie od rejonu miasta, w którym mieszkasz lub pracujesz.


Sama wymiana baterii może kosztować już 20 złotych, co nie jest wygórowaną ceną. Na ostateczną kwotę ma wpływ kilka czynników, takich jak marka i model samochodu, łatwość obsługi akumulatora oraz złożoność elektroniki samochodu. Cena może wzrosnąć w przypadku samochodów wyposażonych w system Start/Stop. Usługa ta jest świadczona przez większość naszych zakładów pracy na terenie Wrocławia. Wymiana baterii nie jest kosztowną procedurą, tym bardziej że przeprowadzana jest raz na kilka lat. Do ceny usługi musisz także doliczyć koszt zakupu nowego akumulatora. Możesz zrobić to sam lub pozostawić zakup warsztatowi.


Zużyty lub zepsuty akumulator można zostawić w warsztacie lub samodzielnie oddać go do PSZOK-u (punkt selektywnej zbiórki odpadów komunalnych). Taki punkt można znaleźć w każdej gminie – zwracane tam śmieci przyjmowane są bezpłatnie. Informacje na temat tego, gdzie w twoim mieście znajduje się taki punkt, znajdziesz na stronach internetowych urzędu miasta lub starostwa powiatowego.


Dla niedoświadczonego kierowcy, który planuje samodzielnie wymienić akumulator, procedura ta może wymagać zarezerwowania odpowiedniej ilości czasu. Wymiana baterii może zająć od kilkudziesięciu minut do dwóch godzin. Doświadczony mechanik w warsztacie Q Service Castrol może wymienić akumulator na nowy w mniej niż 10 minut. Zależy to od modelu samochodu, miejsca oraz sposobu montażu akumulatora. W niektórych samochodach dostęp do akumulatora jest utrudniony i wymaga demontażu innych części. Wiele aut wymaga jeszcze kalibracji akumulatora po jego montażu. To oczywiście znacznie wydłuża czas, jaki zajmie wymiana akumulatora.


Inne usługi w Wrocław

Wymiana akumulatora w innych popularnych miastach