Wymiana oleju i filtra oleju Poznań

Zamknięte
Q SERVICE CAŁKA

ul. al. Solidarności 55a, 61-696 Poznań

Zamknięte
Q Service AUTOMAGNAT Castrol - Wulkanizacja

ul. Kopanina 2a, 60-105 Poznań

Zamknięte
Q Service Castrol Autim Serwis

ul. Warszawska 246, 61-055 Poznań

Ocena warsztatu
Ocena warsztatu
(3 opinie)
Zamknięte
BIZQUIK SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ ODPOWIEDZIALNOŚCIĄ

ul. Tarnobrzeska 7, 61-354 Poznań

Zamknięte
Q-SERVICE AUTOSTREFA-SZYBKI-SERWIS

ul. Morasko 17A, 61-680 Poznań

Ocena warsztatu
Ocena warsztatu
(3 opinie)
Zamknięte
Q Service Castrol Sławex Auto Serwis Sławomir Kubiak

ul. Gdyńska 124a, 62-004 Czerwonak

Ocena warsztatu
Ocena warsztatu
(37 opinii)
Zamknięte
AUTOPORT AUTOGAZ WOJCIECH NOWICKI

ul. Kórnicka, 148, 62-020 Swarzędz

Ocena warsztatu
Ocena warsztatu
(2 opinie)
1-7 z 7 znalezionych warsztatów

Wymiana oleju i filtra oleju w Poznaniu – co warto wiedzieć


Zgodnie z zaleceniami producentów pojazdów, olej w silniku powinno się wymieniać co 8 lub maksymalnie, co 15 tys. kilometrów. W tym samym czasie przy okazji również dokonuje się wymiany filtra oleju.  Niewielka grupa kierowców robi to samodzielnie, jednak nie każdy dysponuje czasem, miejscem oraz konkretnymi umiejętnościami, by z sukcesem przeprowadzić zadanie, jakim jest wymiana oleju silnikowego.


Najlepiej poszukać warsztatu samochodowego, który jest w stanie zrobić to nie tylko szybko, ale i prawidłowo. Fachowa wymiana oleju w Poznaniu jest jedną z kluczowych specjalności warsztatów należących do sieci Q Service Castrol. Na terenie miasta znajduje się kilka takich punktów, dzięki temu możesz wybrać ten, którego lokalizacja najbardziej Ci odpowiada.


Wymiana oleju w Poznaniu – dlaczego warto wybrać Q Service Castrol


Nasza sieć obejmuje warsztaty samochodowe, cieszące się dobrą opinią wśród klientów w licznych miastach na terenie Polski. Do nich należy również Poznań. Wymiana oleju oraz inne czynności serwisowe możesz zlecić naszym mechanikom. Wizytę w warsztacie da się umówić telefonicznie lub za pomocą dedykowanej strony internetowej. Po przyjeździe na miejsce zajmiemy się Twoim autem, a Ty w tym czasie możesz wygodnie usiąść w poczekalni i napić się kawy.


Najczęstsze pytania

Prawie każdy warsztat samochodowy oferuje takie usługi jak wymiana oleju w samochodzie. Poznań jest jednym z miast, w których możesz skorzystać z usług sieci Q Service Castrol. Gwarantujemy szybkie terminy, stosujemy produkty wysokiej jakości oraz pomoc doświadczonych fachowców. Do tego możesz liczyć na profesjonalne doradztwo oraz atrakcyjne ceny.


Wymiana oleju nie jest drogim zabiegiem, jednak powinieneś liczyć się z wydatkiem rzędu kilkuset złotych. Co składa się na tę kwotę? Pierwszym elementem jest cena samego oleju. Im większy silnik, tym więcej środka smarnego potrzebuje. Średni koszt oleju to około od 100 do 200 złotych za 4-litrowe opakowanie.


Kolejnym elementem, za jaki trzeba zapłacić, jest nowy filtr oleju. Tutaj w zależności od modelu Twojego samochodu wydasz od 20 do 50 złotych. Na samym końcu do rachunku należy doliczyć jeszcze koszt robocizny, czyli pracy mechanika. Najdrożej zapłacisz w ASO – nawet kilkaset złotych. W mniejszych warsztatach cena waha się od 20 do 100 złotych.


Łączna liczba kosztów zamknie się w kwocie nawet do 500 złotych, w zależności od modelu pojazdu, ilości oleju i miejsca, w którym zdecydujesz się dokonać wymiany. W warsztatach Q Service Castrol możesz liczyć na atrakcyjne ceny. Zadzwoń do nas tuż przed wizytą i zapytaj, ile kosztuje wymiana oleju w Twoim aucie.


Czynność polega na spuszczeniu z silnika starego oleju oraz wlania nowego. W tym celu auto najczęściej podnosi się na podnośniku, aby praca przebiegała sprawniej. Mechanik odkręca korek spustowy z miski olejowej. Przez kilka minut stary olej ścieka swobodnie, a gdy większość środka smarnego jest już spuszczona, mechanik zakręca korek i od góry wlewa nowy olej silnikowy. Wraz z wymianą oleju, zawsze demontuje się też stary filtr oleju i zastępuje go nowym.


Czynność ta może zająć niedoświadczonej osobie około 2 godzin. A ile czasu potrzebują mechanicy Q Service Castrol w mieście Poznań? Wymiana oleju w naszych serwisach zazwyczaj nie zajmuje to więcej niż 60 minut. Dokładny czas uzależniony jest od rodzaju samochodu i sposobu montażu filtra oleju. Często wymaga on demontażu kilku innych elementów, co wpływa na długość całej czynności.


Inne usługi w Poznań

Wymiana oleju i filtra oleju w innych popularnych miastach