Nowe oleje syntetyczne dzięki współpracy pomiędzy BP & Castrol a Renault F1 Team

Pierwszym produktem opracowanym w ramach tego partnerstwa jest nowy olej syntetyczny Castrol GTX 5W-30 RN17
Ikona zegarka 1 min czytania

Dzięki współpracy bp i Castrol z Renault F1 Team w Formule 1 powstają oleje dedykowane do samochodów francuskich, ze szczególnym uwzględnieniem Renault. Pierwszym produktem opracowanym w ramach tego partnerstwa jest nowy olej syntetyczny Castrol GTX 5W-30 RN17 – dedykowany specjalnie do silników benzynowych i Diesla samochodów z Grupy Renault.

Olej z normą RN17 może być stosowany w samochodach z silnikami benzynowymi – z doładowaniem i bez, za wyjątkiem modeli Renault Clio RS i Megane RS, oraz samochodów Alpine. Norma RN17 pokrywa starsze specyfikacje RN0700 i RN0710. Olej może być stosowany także jednostkach wysokoprężnych bez filtra DPF (wymagających RN0710), oraz silnikach wyposażonych w DPF, wyprodukowanych do połowy 2018 r. Olej ten nie może być stosowany tam gdzie wymagana jest norma RN0720 (w takich silnikach można stosować olej Castrol GTX 5W-30 C4).

GTX 5W-30 RN17 z normą Renault RN 17 i z formułą o podwójnym działaniu usuwa nagromadzony szlam, a zapewniana przez nią ochrona przed osadzaniem się jego nowych warstw przewyższa wymagania najsurowszych badań zgodności ze standardami przemysłowymi.

Produkt dostępny jest już w Sieci sprzedaży Inter Cars