Wygraj przejażdżkę z Petterem Solbergiem!

Konkurs dla właścicieli warsztatów Q Service Castrol
Ikona zegarka 4 min czytania
Już niedługo, 7 września, na terenie targów Ptak Expo odbędzie się wielki finał Gymkhana GRID. Właściciele warsztatów Q Service Castrol mają teraz szansę wziąć udział w tym niezwykłym, widowiskowym motoryzacyjnym spektaklu.

Moc ok. 600 KM upakowana w niewielkim nadwoziu volkswagena polo. Niewielkim i lekkim, bo gdzie tylko się dało, zastosowano w nim włókno węglowe i plastik. Napęd na cztery koła i sekwencyjna skrzynia biegów pozwalają katapultować tego małego potwora od zera do 100 km/h w niecałe 2 sekundy. Ale najlepsze w tym samochodzie jest to, że teraz i ty możesz usiąść na jego prawym fotelu podczas polskiego finału Gymkhana GRID.

Niezwykłe show

Co to jest Gymkhana GRID? Wszystko zaczęło się od filmów kręconych przez kierowcę rajdowego i wyczynowego Kena Blocka. W swoich klipach Amerykanin zabierał różne samochody (m.in. Subaru Imprezę, Forda Fiestę czy Forda Mustanga) na tory przeszkód wytyczone w różnych lokalizacjach – opuszczonych bazach wojskowych, portowych magazynach czy hollywoodzkich planach filmowych – i tam wykonywał widowiskowe ewolucje. Filmy zdobyły ogromną popularność, co zainspirowało Blocka do zorganizowania ogólnoświatowego show, w którym kierowcy wykonują podobne ewolucje, ale na czas. Polski event to finał tegorocznej edycji tych zawodów.

fot: Nick Dungan

Tor przeszkód

Zawody polegają na równoległych wyścigach na wytyczonym torze przeszkód – do zadań kierowców należą m.in. slalom między różnymi przeszkodami (np. uciętym do połowy samochodem czy gigantycznym fotelem sportowym), piruety wokół beczek umieszczonych w ciasnej zagrodzie. Zawodnicy startują parami – zwycięzca przechodzi do kolejnego poziomu, a przegrany odpada. Kulminacją jest oczywiście finał, w którym rywalizuje dwóch najlepszych kierowców. W tegorocznej edycji weźmie udział aż 64 kierowców z całego świata – do zawodów zaproszono też silną reprezentację zawodników z Polski.

fot: Nick Dungan

Mistrz dwóch dyscyplin

Gymkhana GRID ma swoje gwiazdy – obok pomysłodawcy całej imprezy Kena Blocka są wśród nich m.in. mistrz świata w rallycrossie Johan Kristoffersson oraz jego zespołowy kolega z rallycrossu – Petter Solberg. To właśnie Solberg będzie kierowcą tych szczęśliwców, którzy wygrają w naszym konkursie przejażdżkę 600-konnym Volkswagenem Polo RX. Norweg swoją karierę rozpoczął od rajdów samochodowych. W latach 1998-2012 startował w rajdowych mistrzostwach świata, gdzie jego talent szybko został dostrzeżony. W 1999 r. był już kierowcą fabrycznego zespołu Forda, a w 2000 r. trafił do ekipy Subaru. Właśnie z japońskim zespołem w 2003 r. wywalczył tytuł rajdowego mistrza świata. Po zakończeniu kariery w WRC Solberg przeszedł do rallycrossu. W 2014 r. utworzono mistrzostwa świata w tej dyscyplinie, a pierwszym mistrzem świata został właśnie norweski kierowca. Solberg jest pierwszym kierowcą, który został mistrzem świata w dwóch różnych dyscyplinach sportu samochodowego.

fot: Nick Dungan

Warto kupować

Firmy Inter Cars i Castrol zachęcają do udziału w konkursie przeznaczonym dla właścicieli serwisów Q Service Castrol. Mogą brać w nim udział warsztaty, które zrobią w Inter Cars zakupy olejów z gamy Castrol EDGE za minimum 2500 zł. Uczestnicy konkursu będą klasyfikowani na podstawie wartości zakupów powyżej minimalnej kwoty. Pierwszych piętnastu uczestników otrzyma pojedyncze zaproszenia na finał Gymkhana GRID, który odbędzie się 7 września na terenie Ptak Expo. Dodatkowo zdobywcy dwóch pierwszych miejsc otrzymają nagrodę specjalną – przejażdżkę z Petterem Solbergiem jego 600-konnym, rallycrossowym Volkswagenem Polo. Jest więc o co walczyć!

Przygotowane przezEksperci Q Service Castrol