Pasja bez barier - Q Service Castrol - Warsztaty samochodowe

Pasja bez barier

Historia niezwykłego sportowca
Ikona zegarka 3 min czytania
Zaimponować kierowcy Formuły 1? Nie lada wyzwanie. Ale jest w Polsce zawodnik, który zrobił na Nico Hulkenbergu wielkie wrażenie. Zobaczcie co się stanie, gdy kierowca Renault F1 spotyka wyjątkowego driftera – Bartka Ostałowskiego.

 

Historia Bartka Ostałowskiego mogła by posłużyć za scenariusz do hollywoodzkiego filmu. Już w młodości pasjonowała go motoryzacja. Amatorskie wyścigi i rajdy, motocykle, wielkie marzenia o karierze w sporcie motorowym… Jedno zdarzenie wywróciło jednak jego życie do góry nogami.

Zobacz film!

Wola walki

Koszmarny wypadek na motocyklu zakończył się amputacją obu rąk. Początkowo Bartkowi wydawało się, że jego życie legło w gruzach. Jednak znalazł w sobie wolę walki i podjął trudną rehabilitację. Szukał też wszelkich możliwych sposobów, by wieść jak najbardziej samodzielne życie. Brał przykład z innych sportowców, którzy potrafili osiągać sukcesy mimo swojej niepełnosprawności. Zaczął też realizować też swoje inne pasje – nauczył się malować obrazy trzymają pędzel stopą. To nasunęło mu kolejny pomysł: jeśli mogę w ten sposób malować, to czemu nie spróbować poprowadzić tak samochodu?

Wszystko jest możliwe

Po pierwszych próbach szybko zorientował się co jest niezbędne do prowadzenia samochodu bez rąk. Konieczna była automatyczna skrzynia biegów i kilka mniejszych modyfikacji. Wkrótce mógł poruszać się po drogach. Myślami był już przy samochodach sportowych. Po dokonaniu kolejnych przeróbek mógł zacząć się znowu ścigać. Zdobył licencję FIA – jako jedyny kierowca bez rąk i zaczął startować w rallycrossie i wyścigowym Pucharze Polski, odnosząc tam nawet sukcesy w swojej klasie.

Bokiem między bolidami

Największą pasją Bartka stał się drift – tej dyscyplinie poświęcił najwięcej czasu i energii. Specjalnie przygotowanym Nissanem Skyline w barwach Castrol EDGE startował w zawodach driftingowych w Polsce i za granicą.W tym roku po raz kolejny dokonał wręcz niemożliwego – wygrał zawody driftingowe na torze Lausitzring w Niemczech pokonując całą stawkę pełnosprawnych kierowców! Był też gościem brytyjskiego programu The Grand Tour gdzie zmierzył się w drifcie z Richardem Hammondem. A teraz nowe wyzwanie rzucił mu Nico Hulkenberg. Kierowca Renault F1 zaprosił Bartka na specjalnie wytyczony tor, na którym musiał pokazać swoje umiejętności jeżdżąc pomiędzy niezwykle drogimi bolidami teamu. Jak mu poszło? Zobaczcie na filmie!

Przygotowane przezEksperci Q Service Castrol