Przegląd podstawowy Białystok

Zamknięte
Q SERVICE EUROPEGAS

ul. Hurtowa 13, 15-399 Białystok

Ocena warsztatu
Ocena warsztatu
(7 opinii)
Zamknięte
KRUKAUTO Mirosław Kruk

ul. Rezydencka 36, 16-070 Porosły

Ocena warsztatu
Ocena warsztatu
(3 opinie)
Zamknięte
Centrum Serwisowe Fasty

ul. Przędzalniana 60a, 15-688 Białystok

Ocena warsztatu
Ocena warsztatu
(3 opinie)
Zamknięte
NOVA AUTO

ul. Królewska 32, 16-002 Dobrzyniewo Fabryczne

Ocena warsztatu
Ocena warsztatu
(9 opinii)
1-4 z 4 znalezionych warsztatów

Przegląd samochodu w Białymstoku – wybierz Q Service Castrol


Profesjonalni i doświadczeni serwisanci z sieci Q Service Castrol mogą sprawnie przeprowadzić przegląd techniczny Twojego pojazdu. Po uzyskaniu pozytywnego wyniku możesz jeździć autem przez kolejny rok po drogach publicznych w całym kraju, nie tylko w mieście Białystok. Przegląd samochodowy w naszej sieci to gwarancja profesjonalnej obsługi, szybkich terminów realizacji oraz przestrzegania obowiązujących przepisów. W naszych punktach, do dyspozycji Gości jest poczekalnia, ekspres do kawy oraz bezpłatne WiFi. Jeśli więc mieszkasz w Białymstoku lub okolicach, wybierz naszą stację diagnostyczną.


Badanie techniczne w Białymstoku – co trzeba wiedzieć


Badanie techniczne samochodu w Białymstoku to nie tylko warunek korzystania z auta, ale także gwarancja bezpieczeństwa kierowcy, pasażerów i innych użytkowników dróg. Bez ważnego badania technicznego dowód rejestracyjny zostanie skonfiskowany podczas kontroli policyjnej. A ewentualne szkody wyrządzone innym użytkownikom, będziesz musiał pokryć z własnej kieszeni. Przegląd techniczny należy przeprowadzać regularnie co roku, ale przed datą wskazaną w dowodzie rejestracyjnym pojazdu.


Przegląd samochodu w Białymstoku – jak przebiega


Celem badania technicznego jest wykrycie usterek w samochodzie, które mogą uniemożliwić jego prawidłowe działanie, a tym samym zagrozić użytkownikom dróg. Wykonując przeglądy, zwracamy uwagę na sprawność wszystkich niezbędnych części samochodu oraz stan konstrukcji nadwozia. Diagnosta sprawdza budowę karoserii samochodu, działanie reflektorów oraz stan szyb (przednich i bocznych). Jeśli znajdzie on pęknięcia lub duże ubytki, zalecają wymianę uszkodzonych elementów. Może również wstrzymać dowód rejestracyjny do czasu usunięcia braków.


Sprawdzą się również elementy podwozia, takie jak hamulce (w tym ręczny), opony i amortyzatory, ponieważ mają one bezpośredni wpływ na prowadzenie i obsługę pojazdu. Silnik, który jest sercem samochodu, oraz układ wydechowy, który odpowiada za redukcję hałasu i emisji, są oceniane na podstawie wycieków płynów i spalin. Samochód  dopuszczony do ruchu musi mieć również sprawne pasy bezpieczeństwa, poduszki powietrzne i zwijacze pasów bezpieczeństwa.


Najczęstsze pytania

Gdzie przeprowadzić przegląd samochodu? Białystok to miasto, gdzie zajmują się tym autoryzowane stacje diagnostyczne. Wiele z nich pracuje w sieci Q Service Castrol, co zapewnia wysoki poziom obsługi. Na wizytę możesz umówić się telefonicznie lub na naszej stronie wybierając zakładkę Białystok. Przegląd samochody wykonamy szybko i dokładnie.


Wysokość opłat związanych z przeglądem pojazdu reguluje rozporządzenie Ministra Infrastruktury. Ceny nie zmieniają się od kilku lat, a za przegląd auta płacisz tyle samo na wszystkich stacjach diagnostycznych w Polsce. Dotyczy to również takich miast  jak Białystok. Przegląd samochodu do wagi 3,5 tony kosztuje 99 zł.


Masz określony czas, w którym powinien zostać przeprowadzony przegląd techniczny pojazdu. Białystok, jak inne miasta, kieruje się tymi samymi przepisami. Właściciel ma obowiązek stawić się w stacji diagnostycznej nie później niż w dniu wskazanym na pieczątce w dowodzie rejestracyjnym. Po tej dacie auto nie ma już ważnych badań technicznych.


Najlepiej jest odwiedzić stronę Q Service Castrol i wybrać jeden z warsztatów znajdujących się w Białymstoku. Jest to wygodne, bezpieczne i nowoczesne rozwiązanie. Dlatego też warto z niego skorzystać.


Badanie techniczne samochodu  trwa zazwyczaj 15-25 minut. Doliczyć do tego trzeba czas oczekiwania, gdyż w danej stacji diagnostycznej może być kolejka.


Inne usługi w Białystok

Przegląd podstawowy w innych popularnych miastach