Przegląd podstawowy Katowice

Zamknięte
K.I.G SPECJALISTYCZNY SERWIS PEUGEOT I CITROEN

ul. Bocheńskiego 99, 40-847 Katowice

Ocena warsztatu
Ocena warsztatu
(5 opinii)
Zamknięte
DYBICAR AUTO SERWIS JAROSŁAW DYBISIAK

ul. Załęska Hałda 4A, 40-813 Katowice

Ocena warsztatu
Ocena warsztatu
(3 opinie)
Zamknięte
DOBRY WARSZTAT PIOTR KOZYRA

ul. Stanisława Kossutha 6, 40-844 Katowice

Ocena warsztatu
Ocena warsztatu
(6 opinii)
Zamknięte
Martech Marek Oczko

ul. Jasna 26, 41-100 Siemianowice Śląskie

Zamknięte
Q Service Castrol Andar

ul. Gen. Stefana Grota-Rowieckiego 126, 41-214 Sosnowiec

Ocena warsztatu
Ocena warsztatu
(3 opinie)
Zamknięte
Q-SERVIS WAŁCZYK

ul. Rzemieślnicza 5, 41-253 Czeladź

Zamknięte
"AUTO PERFECT " PRZEMYSŁAW KORPAŁA

ul. Krótka 5, 41-909 Bytom

Ocena warsztatu
Ocena warsztatu
(2 opinie)
Zamknięte
AUTOMAX

ul. Norwida 4, 41-219 Sosnowiec

Zamknięte
VEGMET AUTO SERWIS

ul. Kukułek 41, 41-200 Sosnowiec

Ocena warsztatu
Ocena warsztatu
(4 opinie)
1-9 z 9 znalezionych warsztatów

Przegląd techniczny pojazdu – Katowice


Przegląd samochodu w Katowicach jest nie tylko warunkiem koniecznym do korzystania z samochodu, ale także gwarancją bezpieczeństwa kierowcy, pasażera i innych uczestników ruchu drogowego. Bez ważnego badania technicznego podczas kontroli policyjnej zatrzymany zostanie dowód rejestracyjny. A w przypadku większości towarzystw ubezpieczeniowych, Twoje ubezpieczenie od odpowiedzialności cywilnej będzie nieważne. Obowiązkowy przegląd techniczny należy przeprowadzać w przypadku nowych samochodów przed upływem 3 lat od pierwszej rejestracji, kolejny nie później niż 2 lata po pierwszym, a następne regularnie co roku przed terminem wskazanym w dowodzie rejestracyjnym pojazdu.


Jak przebiega badanie techniczne pojazdu?


Celem przeglądu rejestracyjnego jest wykrycie w samochodzie usterek, które mogą uniemożliwić jego prawidłową eksploatację, a tym samym zagrażać innym. Przeprowadzając oględziny, zwracamy uwagę na sprawność wszystkich niezbędnych części auta, a także stan karoserii. Diagności sprawdzają karoserię samochodu, działanie reflektorów oraz stan szyb (przednich, bocznych). Jeśli wykryją w nadwoziu pęknięcia lub duże wgniecenia zalecają wymianę uszkodzonych elementów. Mogą także zatrzymać dowód rejestracyjny do czasu usunięcia usterki.


Przeglądy rejestracyjne to również czas na sprawdzenie działania innych elementów, takich jak hamulce (w tym hamulec ręczny), opony i amortyzatory, ponieważ mają one bezpośredni wpływ na zwrotność i prowadzenie pojazdu. Silnik, który jest sercem samochodu, oraz układ wydechowy, który odpowiada za redukcję hałasu i emisji spalin, są oceniane pod względem wycieku płynu i prawidłowego składu spalin. Samochód dopuszczony do ruchu musi mieć również sprawne poduszki powietrzne i zwijacze pasów bezpieczeństwa.


Przegląd techniczny Twojego pojazdu – Katowice i okolice


Profesjonalni i doświadczeni serwisanci sieci Q Service Castrol są w stanie sprawnie przeprowadzić przegląd rejestracyjny samochodu lub innego pojazdu. Po pozytywnym zakończeniu badania, właściciel samochodu może kolejny rok poruszać się autem po drogach publicznych.


W sieci Q Service Castrol gwarantujemy fachową obsługę, szybkie terminy oraz wykwalifikowana kadrę. Na miejscu czeka na Ciebie poczekalnia, ekspres do kawy i dostęp do Wi-Fi. Dlatego, jeśli mieszkasz w Katowicach lub jego okolicach, wybierz nasze stacje diagnostyczne.


Najczęstsze pytania

Badanie techniczne samochodu w Katowicach przeprowadzają autoryzowane stacje diagnostyczne. Wiele z nich działa w sieci Q Service Castrol, co gwarantuje wysoki poziom wykonywanych usług. Wizytę możesz umówić telefonicznie lub korzystając z naszej strony internetowej, poprzez wpisanie w wyszukiwarkę Katowice – przegląd samochodowy.


Wysokość opłat związanych z kontrolą pojazdu reguluje rozporządzenie Ministra Infrastruktury. Ceny nie zmieniają się od kilku lat, a za przegląd auta na wszystkich stacjach diagnostycznych w Polsce zapłacisz tyle samo. Dotyczy to także miast takich jak Katowice. Przegląd samochodowy auta osobowego kosztuje 99 zł.


Badanie techniczne w Katowicach pojazdu z instalacją LPG/CNG, które należy wykonywać raz w roku, kosztuje 162 zł (98 zł za standardową opłatę, 1 zł za rejestracje CEPiK i 63 zł za badania specjalne urządzeń gazowych). Oprócz dowodu rejestracyjnego kierowca musi przedstawić do diagnozy świadectwo legalizacji instalacji i zbiornika paliwa.


Przegląd samochodu w Katowicach, jak najbardziej można wykonać po terminie. Jednak od września 2022 roku, wiąże się to z dodatkową opłatą. Jeżeli spóźnisz się o ponad 30 dni, zamiast 99 złotych zapłacisz dwa razy więcej, czyli 198 złotych.


Inne usługi w Katowice

Przegląd podstawowy w innych popularnych miastach