Przegląd podstawowy Wrocław

Zamknięte
ALMA AUTO CENTRUM

ul. Grabiszyńska 231E, 53-234 Wrocław

Zamknięte
AUTO SERWIS MARIUSZ DALBA

ul. Niedźwiedzia 17, 54-232 Wrocław

Zamknięte
CAROS-SERVICE Wojciech Głowaty Sp.J.

ul. WARSZTATOWA 11, 53-014 Wrocław

Zamknięte
EPD CHUDYK AUTO S.C.

ul. Brochowska 21, 52-019 Wrocław

Zamknięte
AUTO-BLIŹNIAK JACEK OSTROWSKI

ul. Kiełczowska 77/79, 51-354 Wrocław

Ocena warsztatu
Ocena warsztatu
(2 opinie)
Zamknięte
EKO ALMA SP.J

ul. Grafitowa 2, 55-010 Radwanice

1-6 z 6 znalezionych warsztatów

Badanie techniczne pojazdu we Wrocławiu


Raz w roku każdy kierowca musi zaprowadzić samochód na badanie techniczne (przegląd techniczny) do stacji diagnostycznej. Jest ono niezbędne, a niewykonanie go na czas wiąże się z wysokim mandatem karnym i zabraniem dowodu rejestracyjnego. Badanie wykonuje się w celu sprawdzenia, czy pojazd jest sprawny technicznie i czy nie stwarza zagrożenia w ruchu drogowym.


Na przeglądzie sprawdza się przede wszystkim układ hamulcowy, oświetlenie, ogumienie oraz zawieszenie. Wykrycie drobnych usterek wiąże się z koniecznością naprawy samochodu przez właściciela w ciągu 14 dni od badania. Natomiast przy poważniejszej usterce zostaje zatrzymany dowód rejestracyjny pojazdu do czasu wykonania naprawy.


Nie czekaj więc z udaniem się do stacji diagnostycznej, jeśli chcesz przeprowadzić badanie techniczne pojazdu we Wrocławiu. Nie musisz się nawet umawiać, bo przegląd samochodu we Wrocławiu wykonasz od ręki po przyjeździe do punktu serwisowego. Rzadko się zdarza, aby była duża kolejka do wykonania przeglądu. Jeśli jednak wolisz mieć pewność, zawsze możesz skorzystać z naszego formularza online i umówić się na wizytę do wybranego serwisu Q Service Castrol.


Najczęstsze pytania

Jeśli chcesz wykonać badanie techniczne pojazdu we Wrocławiu, warto wiedzieć, jakie układy i części zostaną sprawdzone. Po pierwsze, pracownik potwierdzi zgodność auta z dowodem rejestracyjnym pojazdu. Sprawdzi też tablice rejestracyjne oraz dodatkowe wyposażenie pojazdu. Następnie skontrolowane zostaną: ogumienie, układ kierowniczy i oświetlenie. Oprócz tego sprawdzona zostanie instalacja elektryczna oraz układ wydechowy.


Właściciele samochodów na gaz muszą się liczyć z tym, że badanie techniczne pojazdu będzie przebiegało nieco inaczej.


Sprawdzona zostanie dodatkowo instalacja gazowa. Kierowca musi przedstawić atest na zbiornik. Jest to dokument, który zaświadcza odbiór butli z gazem od transportowego dozoru technicznego. Przegląd samochodu we Wrocławiu będzie wtedy nieco droższy niż w przypadku innych samochodów. 


Cena przeglądu samochodowego jest wszędzie taka sama. Za samochód osobowy zapłacisz 99 zł, natomiast za samochód z instalacją LPG 162 zł. Za wykonany przegląd samochodu we Wrocławiu zapłacisz na miejscu gotówką lub kartą bankomatową. 


Jeśli jednak diagnosta wykryje usterkę, informacja z opisem badania trafia do bazy CEPiK. Drobne nieprawidłowości nie stanowią przeszkody do wbicia pieczątki do dowodu rejestracyjnego pojazdu. Większe usterki wymagają podjęcia naprawy do 14 dni od daty badania pojazdu. Natomiast gdy zostaną wykryte poważne problemy techniczne z autem, które stanowią zagrożenie do poruszania się nim po drogach, kierowca traci czasowo dowód rejestracyjny i pojazd.


Jeśli nie chcesz dopuścić do takich sytuacji, odwiedź mechanika, zanim zrobisz przegląd pojazdu. Wrocław czy inne większe miasta oferują warsztaty, w których można przeprowadzić zarówno badania, jak i konieczne naprawy. Każda, nawet niewielka usterka może się przyczyniać do gorszego funkcjonowania auta. Problemy techniczne wcześnie wykryte to Twoja spokojna głowa i bezpieczna jazda.


Jeśli mieszkasz we Wrocławiu, bez problemu znajdziesz profesjonalny zakład diagnostyki samochodowej. Wykonasz tam szybko i profesjonalnie przegląd pojazdu. Wrocław to miejsce gdzie znajdziesz nasze serwisy Q Service Castrol, które mają szerokie uznanie wśród klientów. Przegląd samochodu we Wrocławiu w takim warsztacie wykona dla Ciebie bardzo dobry diagnosta i przekaże Ci wskazówki, co robić, aby defekty auta były jak najmniejsze.


Diagnostyka samochodowa we Wrocławiu jest szeroko rozwinięta pod względem ilości serwisów. Dużo jest punktów kontroli pojazdów, które działają prężnie w dużych miastach, takich jak Wrocław. Stacja diagnostyczna serwisów Q Service Castrol zapewnia bardzo dokładne przeglądy techniczne. Możesz również poszukać w naszej wyszukiwarce “Wrocław stacja diagnostyczna” i porównać, która stacja jest najbliżej Ciebie i najbardziej Ci odpowiada.


Jeśli planujesz badanie techniczne pojazdu. Wrocław oferuje szeroki wybór dobrych serwisów. Przegląd wykonasz szybko, nawet bez zapisywania się, dlatego nie zwlekaj z wizytą w warsztacie. Pamiętaj, że odkładanie terminu badania to bardzo zły pomysł. Za jego brak podczas kontroli drogowej możesz dostać wysoki mandat od 500 do 1500 zł. Taki przegląd jest też dobrą okazją do wykrycia problemów z samochodem. Usterki wcześnie wykryte odciążą Cię natomiast finansowo od późniejszych większych kosztów napraw. 


Przegląd rejestracyjny w przypadku nowego samochodu z salonu przeprowadza się przed upływem 3 lat od rejestracji. Natomiast następne badanie ma miejsce po upływie dwóch lat. Kolejne wizyty w stacji kontroli pojazdów wykonuje się już co roku tak jak w przypadku aut używanych.


Inne usługi w Wrocław

Przegląd podstawowy w innych popularnych miastach