Przegląd podstawowy Łódź - Warsztaty i serwisy samochodowe – Q Service Castrol

Przegląd podstawowy Łódź

Zamknięte
Q SERVICE CASTROL AUTO-BODO M.M.K Michał Surowiński

ul. Eugeniusza Bodo 27, 92-340 Łódź

Ocena warsztatu
Ocena warsztatu
(3 opinie)
Zamknięte
CARUS.PL

ul. Łozowa 10, 91-496 Łódź

Ocena warsztatu
Ocena warsztatu
(8 opinii)
Zamknięte
Q SERVICE CASTROL PREMIUM SERVICE

ul. Ptasia 3, 93-571 Łódź

Ocena warsztatu
Ocena warsztatu
(7 opinii)
Zamknięte
Q SERVICE CASTROL BOREX SERWIS

ul. Rzgowska 163, 93-311 Łódź

Zamknięte
Geko Serwis Michał Hanysz

ul. Oblęgorska 6, 91-756 Łódź

Ocena warsztatu
Ocena warsztatu
(32 opinie)
Zamknięte
OLECH-SERVICE

ul. Olechowska 11b, 92-403 Łódź

1-7 z 7 znalezionych warsztatów

Badanie techniczne pojazdu w Łodzi – ceny


Badanie techniczne pojazdu to coroczny obowiązek każdego kierowcy. Od 1 stycznia 2022 roku trzeba zapłacić nawet od 1500 za nieważny przegląd samochodu. Badanie techniczne pojazdu w Łodzi wynosi 99 zł tak jak w każdym innym zakładzie diagnostycznym. Nieważne czy jest to Warszawa, Lublin czy Łódź, diagnostyka samochodowa działa wszędzie z uwzględnieniem cen narzuconych ustawowo i mimo zapowiedzi podwyżek aktualna kwota pozostała bez zmian.


Na pewno jest to dobra wiadomość dla kierowców, którzy muszą wykonać przegląd pojazdu. Łódź, ale też inne większe miasta pełne są profesjonalnych serwisów samochodowych, gdzie wykonasz badanie techniczne auta. Najlepiej zrobić to w warsztacie Q Service Castrol.


Przegląd samochodu w Łodzi – co obejmuje


Badanie techniczne pojazdu w Łodzi obejmuje kontrolę kilku podstawowych układów. Przeprowadza się je po to, aby pojazd mógł być dopuszczony do ruchu drogowego na kolejne 12 miesięcy. Czego możesz się spodziewać, jeśli pojedziesz do autoryzowanego serwisu na przegląd samochodu w Łodzi? 


Na początku zostanie sprawdzona zgodność numeru VIN auta z dowodem rejestracyjnym. Diagnosta sprawdzi też dodatkowe wyposażenie np. instalacje LPG. Natomiast do badania układów i podzespołów auta zalicza się przede wszystkim sprawdzenie: oświetlenia, nadwozia, podwozia, układu wydechowego, układu kierowniczego, emisji spalin, zawieszenia, hamulców i ogumienia.


Oprócz tego na pewno uwadze mechanika nie umknie gaśnica, trójkąt ostrzegawczy, a także modyfikacje niestandardowe takie jak przyciemnione lampy czy szyby. W dużym mieście takim jak Warszawa, czy Łódź, diagnostyka samochodowa weryfikowana jest bardzo dokładnie. Wszystko zostanie sprawdzone z najdrobniejszą precyzją.


Diagnostyka samochodowa w Łodzi


Łódź oraz inne duże miasta mają do zaoferowania naprawdę wiele dobrych serwisów samochodowych. Szukając stacji kontroli pojazdów, warto skorzystać z sieci Q Service Castrol. Pracują tam profesjonaliści korzystający z najnowszych urządzeń diagnostycznych. Przegląd samochodu w Łodzi, jak i jego naprawa zajmą Ci niewiele czasu. Dlatego lepiej trzymać rękę na pulsie i nie spóźnić się z wizytą w serwisie. Diagnostyka samochodowa w Łodzi przebiega szybko i profesjonalnie.


Po przeprowadzonym badaniu diagnosta może nie dopuścić samochodu do jazdy. Dzieje się tak w przypadku wykrycia istotnych usterek, które trzeba będzie naprawić w ciągu 14 dni od czasu kiedy zostało wykonane badanie techniczne pojazdu. 


Zdarza się też, że wykryte zostaną usterki, które stwarzają zagrożenie w ruchu komunikacyjnym. Wtedy dowód rejestracyjny pojazdu musisz ,,zostawić” u diagnosty stacji kontroli pojazdów, gdzie było wykonywane badanie. Samochód z miejsca przeglądu do warsztatu zostanie przewieziony lawetą. Nie ma niestety możliwości pojechania autem samodzielnie.


Łódź – diagnostyka samochodowa auta z LPG


Jeśli masz auto na gaz, badanie techniczne wyniesie Cię niestety więcej, bo 162 zł. Oprócz standardowego sprawdzenia auta, pracownik serwisu skontroluje też instalację LPG – legalność butli i jej szczelność. Cena podstawowego badania to 99 zł, natomiast sprawdzenie instalacji LPG wynosi 63 zł. Serwis powinien mieć niezbędne uprawnienia do przeprowadzania przeglądu samochodów z taką instalacją.


Zawsze warto szukać takich stacji diagnostycznych, które mają duże doświadczenie. Badanie techniczne pojazdu w Łodzi musi być przeprowadzone precyzyjnie, bo niewykryta usterka może powodować inne poważniejsze awarie. Naraża też użytkownika takiego auta i innych uczestników ruchu drogowego na ryzyko spowodowania wypadku. 


Nie zwlekaj więc, aby wykonać przegląd samochodu w Łodzi umów wizytę online przez krótki i prosty formularz na Q Service Castrol. Zanim to zrobisz, sam sprawdź ogumienie, oświetlenie i hamulce. W razie awarii usuniesz ją, zanim wykryje ją pracownik stacji diagnostycznej.


Inne usługi w Łódź

Przegląd podstawowy w innych popularnych miastach