Przegląd podstawowy Olsztyn

Zamknięte
MYSZKOWSKI-AUTO SERWIS S.C.

ul. Bydgoska 36, 10-243 Olsztyn

Ocena warsztatu
Ocena warsztatu
(3 opinie)
Zamknięte
DM SERWIS Sp. z o.o.

ul. Lubelska 35, 10-408 Olsztyn

Ocena warsztatu
Ocena warsztatu
(4 opinie)
Zamknięte
AGS Serwis - KRZYSZTOF PREDKO

ul. Sprzętowa 4, 10-416 Olsztyn

Ocena warsztatu
Ocena warsztatu
(5 opinii)
1-3 z 3 znalezionych warsztatów

Przegląd samochodu w Olsztynie — dlaczego jest konieczny?


Każdy właściciel auta raz do roku musi zgłosić się do stacji kontroli pojazdów na przegląd techniczny pojazdu. Olsztyn to miasto, w którym warsztaty sieci Q Service Castrol, oferują tego rodzaju usługi. Dokładnie zbadany Twoje auto, byś mógł bezpiecznie poruszać się po drogach. Celem przeglądu jest ocena stanu technicznego samochodu oraz wykrycie ewentualnych usterek, takich jak:  • Drobne wady — nie mogą one mieć wpływu na bezpieczeństwo poruszania się pojazdem. Zalicza się do nich, między innymi niski poziom płynu wspomagania, pęknięte szyby, czy przepalone żarówki w reflektorach.

  • Istotne wady — brak ich usunięcia może poważnie wpłynąć na bezpieczeństwo ruchu drogowego, jak i stan środowiska naturalnego. Są to m.in. usterki takie jak: wyciek płynów, nadmierna emisja spalin, lub brak homologacji instalacji gazowej.

  • Wady zagrażające środowisku i bezpieczeństwu ruchu drogowego — wykrycie takiej usterki, równoznaczne jest z zatrzymaniem przez diagnostę dowodu i zakazem poruszania się danym pojazdem, do czasu usunięcia awarii. Zalicza się do nich między innymi wyciek z przewodów hamulcowych lub zły stan bieżnika opon.


Badanie techniczne w Olsztynie — wybierz Q Service Castrol


Jeżeli czeka Cię badanie techniczne samochodu w Olsztynie, zapraszamy do odwiedzenia jednego z naszych warsztatów. W tym celu skorzystaj z naszej strony internetowej. Za jej pomocą możesz umówić się na spotkanie w wybranym punkcie i dogodnym terminie. Ponadto znajdziesz tam także opinie innych klientów, które pomogą Ci w wyborze najlepszego warsztatu samochodowego. Ponadto, jeśli wolisz, możesz dokonać rezerwacji wizyty telefonicznie. Zapewnimy badanie techniczne samochodu w Olsztynie na wysokim poziomie. Przekonaj się sam!


Najczęstsze pytania

Badanie techniczne najlepiej wykonywać jest  w  autoryzowanych stacjach kontroli pojazdów. Wiele z nich należy do sieci Q Service Castrol. Dzięki temu przegląd samochodu w Olsztynie przebiegnie sprawnie, w wybranych przez Ciebie dniu i porze.


Ile trzeba zapłacić za przegląd samochodu? Olsztyn tak jak inne miasta stosuje cennik stworzony przez Ministerstwo Transportu. Cena usługi jest taka sama niezależnie od miejsca badania i wynosi 99 zł dla samochodów osobowych o DMC do 3,5 tony.


Nieco inaczej przedstawia się sytuacja posiadaczy pojazdów z instalacją LPG/CNG. Płacą oni 162 zł, a na tę sumę składa się: 98 zł za badanie techniczne, dodatkowo 63 zł za badanie instalacji oraz 1 zł za wpis pojazdów i kierowców do centralnego rejestru.


Termin przeglądu łatwo sprawdzić, spoglądając na wpis w dowodzie rejestracyjnym. Znajduje się tam data ważności ostatniego badania technicznego. W przypadku zakupu nowego samochodu przegląd wymagany jest w ciągu 3 lat od jego rejestracji. Drugą kontrolę należy przeprowadzić po 2 latach, a następnie co roku. Możesz go wykonać w dowolnym miejscu, także w mieście Olsztyn. Przegląd samochodowy ważny jest 12 miesięcy.


Najlepiej udać się do serwisu, który dysponuje odpowiednim sprzętem do usuwania usterek i napraw oraz doświadczonym personelem. Należy zwrócić uwagę na wyposażenie stacji i to, czy zapewnia ona również inne usługi. Może znajdować się tam także warsztat, autoryzowany serwis lub sprzedaż samochodów nowych i używanych. Wszystkie te warunki spełniają warsztaty działające w sieci Q Service Castrol.


W naszych warsztatach, w mieście takim, jak Olsztyn przegląd samochodowy przeprowadzany jest sprawnie, w ciągu od 15 do 25 minut. Ty w tym czasie możesz poczekać i napić się kawy w naszej poczekalni.


Inne usługi w Olsztyn

Przegląd podstawowy w innych popularnych miastach