Przegląd podstawowy Opole

Otwarte
Q SERVICE CASTROL GEORG AND BARON

ul. Oleska 99-101, 45-235 Opole

Otwarte
Q SERVICE CASTROL SILESIA

ul. Oleska 133, 45-231 Opole

Ocena warsztatu
Ocena warsztatu
(8 opinii)
Otwarte
Q SERVICE CASTROL ZAKŁAD MECHANIKI POJAZDOWEJ PIECHACZEK

ul. Prószkowska 5, 46-061 Źlinice

Ocena warsztatu
Ocena warsztatu
(3 opinie)
1-3 z 3 znalezionych warsztatów

Opole – przegląd samochodowy – co musisz wiedzieć


Głównym celem corocznej kontroli samochodu jest wykrycie usterek stwarzających zagrożenie dla kierowcy, pasażerów oraz innych pojazdów na drodze. W tym celu utworzono trzy kategorie nieprawidłowości. Wśród nich są:  • usterki drobne – nie mają istotnego wpływu na bezpieczeństwo ruchu drogowego i środowisko,

  • usterki istotne – mogą poważnie wpłynąć na bezpieczeństwo ruchu drogowego i stan środowiska naturalnego,

  • usterki zagrażające bezpieczeństwu ruchu drogowego i środowisku – m.in. wady które, powodują bezpośrednie zagrożenie i oznaczają zakaz kierowania pojazdem, w którym zostały stwierdzone.


Klasa, do której przyporządkowana jest usterka, zależy wyłącznie od diagnosty wykonującego przegląd samochodu w Opolu. W wyniku stwierdzenia uszkodzeń lub braków zagrażających bezpieczeństwu zobowiązany jest zatrzymać dowód rejestracyjny. Kierowca nie będzie mógł prowadzić samochodu, dopóki wszystkie usterki nie zostaną usunięte.


Badanie techniczne samochodu w Opolu – wybierz Q Service Castrol


Bezpieczeństwo na drodze zależy od wielu czynników, takich jak umiejętności, styl jazdy czy przestrzeganie przepisów. Najważniejszy jednak jest stan techniczny samochodu. Jeżeli zależy Ci na profesjonalnym badaniu, odwiedź jeden z naszych warsztatów, jakie obsługują Opole. Przegląd samochodowy wykonujemy szybki, sprawnie i zgodnie z przepisami. Dlatego masz pewność, że poruszasz się sprawny technicznie pojazdem.


Gdzie zrobić przegląd samochodu w Opolu?


Aby zapewnić sprawną obsługę, najlepiej skontaktować się z warsztatem cieszącym się dobrą opinią wśród klientów. W Opolu takimi miejscami są punkty należące do sieci Q Service Castrol. Cechuje nas profesjonalizm i rzetelność. Możesz umówić się na wizytę online lub telefonicznie, by przeprowadzić przegląd samochodu. Opole to miasto, w którym możesz wybierać spośród kilku naszych warsztatów. Możesz wybrać ten, do którego masz najbliżej, lub który najbardziej Ci odpowiada.


Najczęstsze pytania

O tym, ile kosztuje badanie techniczne w Opolu oraz innych miastach, decyduje Ministerstwo Infrastruktury. Kwota jest taka sama niezależnie od miejsca przeprowadzenia badania i wynosi 99 zł dla samochodów osobowych o DMC do 3,5 tony. Nieco inaczej przedstawia się sytuacja posiadaczy pojazdów z instalacją LPG/CNG. Płacą 162 zł, a na sumę składają się: 99 zł za opłatę standardową, 63 zł za badanie urządzeń gazowych oraz 1 zł za wpis pojazdu i kierowcy do centralnego rejestru.


W przypadku nowych samochodów osobowych musimy przeprowadzić wstępną kontrolę w ciągu 3 lat od pierwszej rejestracji. Następną kontrolę należy przeprowadzić po 2 latach. Wtedy trzeba co roku jechać do stacji diagnostycznej. Oto ważna uwaga dotycząca samochodów wyposażonych w instalację gazową. Nawet jeśli samochód jest nowy, musi przejść przegląd co 12 miesięcy. W tym przypadku nie obowiązuje zasada, że ​​na pierwsze badanie trzeba czekać 3 lata.


Dobrym pomysłem jest udanie się do punktu, który dysponuje odpowiednim sprzętem oraz doświadczonym personelem. Należy zwrócić uwagę na wyposażenie stacji i to, czy oferuje ona inne usługi, takie jak warsztat, autoryzowany serwis lub sprzedaż samochodów nowych i używanych. Dlatego też badanie techniczne samochodu w Opolu najlepiej przeprowadzić w serwisach sieci Q Service Castrol.


Chcesz wiedzieć, ile czasu zajmuje przegląd techniczny pojazdu? Opole to miasto, w którym możesz liczyć na sprawne działanie, wybierając stację kontroli sieci Q Service Castrol. Badanie techniczne trwa 15-25 minut. W tym czasie diagnosta dokładnie sprawdzi stan pojazdu.


Inne usługi w Opole

Przegląd podstawowy w innych popularnych miastach