Przegląd podstawowy Zielona Góra

Zamknięte
BATCAR SERWIS S.C.

ul. Przyleśna 3, 65-544 Zielona Góra

Ocena warsztatu
Ocena warsztatu
(5 opinii)
Zamknięte
SERWIS SAMOCHODOWY TRZASKAWKA

ul. Racula-Głogowska 113, 66-004 Zielona Góra

Ocena warsztatu
Ocena warsztatu
(2 opinie)
Zamknięte
AUTO HAMER

ul. Łężyca-Agrestowa 1, 66-016 Łężyca

Ocena warsztatu
Ocena warsztatu
(5 opinii)
1-3 z 3 znalezionych warsztatów

Przegląd rejestracyjny w Zielonej Górze – jak się robi?


Celem okresowego przeglądu technicznego jest wykrycie w badanym samochodzie usterek, które mogą uniemożliwić jego prawidłową pracę i tym samym narazić na niebezpieczeństwo kierowcę auta, jego pasażerów oraz innych użytkowników dróg. Wykonując przeglądy w sieci Q Service Castrol zwracamy uwagę na sprawność wszystkich niezbędnych części samochodowych oraz stan konstrukcji nadwozia.


Diagnosta sprawdza budowę karoserii, działanie reflektorów oraz stan szyb (przednich i bocznych). Jeśli znajdzie on pęknięcia lub duże ubytki, zaleca wymianę uszkodzonych elementów. Ma także prawo zatrzymać dowód rejestracyjny pojazdu do momentu usunięcia wszystkich wykrytych usterek.


Elementy auta, takie jak hamulce, opony i amortyzatory także są sprawdzane, ponieważ mają bezpośredni wpływ na prowadzenie się auta. Silnik, który jest sercem samochodu oraz układ wydechowy odpowiadający za redukcję hałasu i emisji szkodliwych gazów, są oceniane na podstawie wycieków płynów oraz barwy spalin. Każdy pojazd poruszający się po drogach publicznych musi mieć również sprawne pasy bezpieczeństwa, poduszki powietrzne i zwijacze pasów bezpieczeństwa.


Badanie techniczne w Zielonej Górze – co musisz wiedzieć?


Badanie techniczne samochodu w Zielonej Górze to nie tylko warunek korzystania z pojazdu zgodnie z prawem, ale także gwarancja bezpieczeństwa dla kierowcy, pasażerów i innych użytkowników dróg. Bez ważnego badania technicznego dowód rejestracyjny zostanie skonfiskowany podczas kontroli policyjnej, a szkody wyrządzone innym użytkownikom właściciel takiego auta będzie musiał pokryć z własnej kieszeni.


Przegląd techniczny należy przeprowadzać regularnie co roku przed datą wskazaną w dowodzie rejestracyjnym pojazdu. W przypadku nowych samochodów pierwszy przegląd trzeba dokonać w ciągu trzech lat od zakupu.


Przegląd samochodu w Zielonej Górze – wybierz Q Service Castrol


Profesjonalni i doświadczeni mechanicy z sieci Q Service Castrol mogą skutecznie przeprowadzić przegląd techniczny Twojego pojazdu. Po uzyskaniu pozytywnego wyniku możesz jeździć samochodem jeszcze przez  rok po drogach publicznych, nie tylko w mieście Zielona Góra. Przegląd samochodowy w naszej sieci gwarantuje profesjonalną obsługę, szybkie terminy wizyt oraz zgodność z obowiązującymi przepisami. Nasze warsztaty mają poczekalnie oraz bezpłatny dostęp do sieci Wi-Fi. Jeśli więc mieszkasz w Zielonej Górze lub okolicach, wybierz nasz punkt diagnostyczny.


Najczęstsze pytania

Gdzie najlepiej jest zgłosić się na przegląd samochodu? Zielona Góra to miasto, w którym znajdziesz wiele stacji kontroli pojazdów. Wielu z nich pracuje w sieci Q Service Castrol, co gwarantuje wysoki poziom oferowanych przez nie usług. Na wizytę możesz umówić się telefonicznie lub na naszej stronie wybierając zakładkę Zielona Góra. Szybko i dokładnie sprawdzimy  Twoje auto i wystawimy stosowane zaświadczenie.


Wysokość opłat związanych z przeglądem pojazdu reguluje rozporządzenie Ministra Infrastruktury. Ceny nie zmieniają się od kilku lat, a za przegląd auta płacisz tyle samo na wszystkich stacjach diagnostycznych w Polsce. Dotyczy to również miast takich jak Zielona Góra. Przegląd samochodowy pojazdu do 3,5 tony kosztuje 99 zł.


Masz określony czas, w którym powinieneś zgłosić się na przegląd rejestracyjny pojazdu. Zielona Góra, objęta jest takimi samymi przepisami jak reszta kraju.  Właściciel zobowiązany jest stawić się w punkcie diagnostycznym nie później niż w terminie wskazanym na pieczątce w dowodzie rejestracyjnym. Po tej dacie auto nie posiada już ważnego przeglądu, a poruszanie się nim po drogach jest zabronione.


Najrozsądniej zrobisz, wchodząc na stronę Q Service Castrol i wybierając jeden z warsztatów  w Zielonej Górze. To wygodne, bezpieczne i nowoczesne rozwiązanie. Dlatego  warto z niego korzystać.


Badanie techniczne samochodu  zajmuje zazwyczaj nie więcej niż 20 minut. Doliczyć do tego trzeba czas oczekiwania, gdyż w danej stacji diagnostycznej może być kolejka.


Inne usługi w Zielona Góra

Przegląd podstawowy w innych popularnych miastach