Wymiana opon i wulkanizacja Olsztyn

Zamknięte
MYSZKOWSKI-AUTO SERWIS S.C.

ul. Bydgoska 36, 10-243 Olsztyn

Ocena warsztatu
Ocena warsztatu
(3 opinie)
Zamknięte
DM SERWIS Sp. z o.o.

ul. Lubelska 35, 10-408 Olsztyn

Ocena warsztatu
Ocena warsztatu
(4 opinie)
Zamknięte
AGS Serwis - KRZYSZTOF PREDKO

ul. Sprzętowa 4, 10-416 Olsztyn

Ocena warsztatu
Ocena warsztatu
(5 opinii)
1-3 z 3 znalezionych warsztatów

Wymiana opon w Olsztynie – poznaj Q Service Castrol


Nie każdy kierowca ma możliwość samodzielnie wymienić opony w swoim pojeździe. Dlatego zapraszamy do skorzystania z oferty warsztatów działających w sieci Q Service Castrol.  Jeśli Twój samochód ma uszkodzone opony lub skrzywione felgi, przyjedź do naszego warsztatu w mieście Olsztyn. Usługi wulkanizacyjne nie stanowią dla naszych mechaników żadnego problemu.


Dużą zaletą naszych warsztatów jest możliwość dokonania wcześniejszej rezerwacji wizyty za pomocą telefonu bądź strony internetowej. Dzięki temu możesz zaoszczędzić czas, a wymiana kół w Olsztynie w Twoim samochodzie przebiegnie szybko i skutecznie.


Serwis opon w Olsztynie – postaw na fachowców


Interesuje Cię fachowa wulkanizacja w Olsztynie? Bogata wiedza, odpowiedni sprzęt oraz narzędzia to atuty naszych mechaników w mieście Olsztyn. Usługi wulkanizacyjne, w związku z tym wykonywane są na bardzo wysokim poziomie.


Jeżeli zajdzie taka potrzeba doradzimy także jaki rodzaj ogumienia warto wybrać, tak by najlepiej pasował do Twojego samochodu. Wymiana opon w Olsztynie jest w naszych warsztatach przeprowadzana w dogodnej atmosferze. Do Twojej dyspozycji mamy wygodną poczekalnię, ekspres do kawy oraz darmowy dostęp do internetu.


Najczęstsze pytania

Każdy fachowiec ma własny cennik, w tym także wulkanizator. Olsztyn to miasto, w którym można jednak określić średnie ceny za tego rodzaju usługę. Jeśli chcesz zmienić opony w samochodzie, przygotuj się na koszt od 39 do 69 zł na modele o średnicy 12-13 cali ze stalowymi felgami. Wymiana większych kół (14-16 cali) kosztuje 50 zł, a cena za te o średnicy 17-18 cali to od 60 do 75 zł. Jeśli konieczne będzie także ich wyważenie, usługa ta może być nieco droższa.


Wymiana opon to popularna usługa, którą oferuje prawie każdy serwis Opon. Olsztyn to miasto, w którym wiele z nich działa w sieci Q Service Castrol. Są one rozmieszczone na terenie całego miasta, dlatego łatwo będzie Ci wybrać ten znajdujący się najbliżej Twojego miejsca zamieszkania. Prawie każdy nasz serwis opon w Olsztynie ma własną stronę internetową, za pomocą której umówisz się na wizytę. Również możesz tego dokonać telefonicznie.


Czas wymiany opon zależy od modelu pojazdu i rodzaju felgi. Jeśli klient przyjeżdża do nas z pełnymi kołami (ma dodatkowe koła zimowe, które są już zamontowane na oponach) wystarczy je wyważyć i przykręcić. Wtedy cała procedura trwa około 15 minut.


Dla opon, które wymagają zdjęcia, a także mają niski profil i więcej niż 18 cali, czas serwisu wydłuża się nawet do godziny. Z kołami bez środkowego otworu, wymiana również trwa dłużej niż w przypadku standardowych 15-calowych. Jest tak również w przypadku opon typu RunOnFlat, R/F, REIFF, EMT, ROF, RFT, SSR, DSST, ZP. Zmiana kół w rozmiarze 225/35 R19 zajmuje około godziny. Przy rozmiarze 225/50 R18 to około 50 minut, a 195/65 R15 zabiera połowę tego czasu.


Gdy na kole pojawią się uszkodzenia takie jak przecięcia, zarysowania, czy przebicia gumy konieczna jest wymiana opon. Olsztyn to jedno z miast, gdzie zrobimy to za Ciebie. Najbardziej widoczny znak, że czas na ich wymianę, jest w przypadku zużycia bieżnika. Jego głębokość w nowej oponie wynosi zwykle od 8 do 9 mm.


W wielu krajach europejskich, w tym w Polsce, minimalna głębokość koleiny do jazdy jest ustalona na 1,6 mm. Jednocześnie eksperci ostrzegają przed używaniem opon o znacznym zużyciu. Ponadto twierdzą również, że znacznie traci ona przyczepność, jeśli bieżnik zużyje się do 4 mm (w oponie zimowej) lub 3 mm (w oponie letniej).


Inne usługi w Olsztyn

Wymiana opon i wulkanizacja w innych popularnych miastach