Wymiana oleju i filtra oleju Olsztyn

Zamknięte
MYSZKOWSKI-AUTO SERWIS S.C.

ul. Bydgoska 36, 10-243 Olsztyn

Ocena warsztatu
Ocena warsztatu
(3 opinie)
Zamknięte
DM SERWIS Sp. z o.o.

ul. Lubelska 35, 10-408 Olsztyn

Ocena warsztatu
Ocena warsztatu
(4 opinie)
Zamknięte
AGS Serwis - KRZYSZTOF PREDKO

ul. Sprzętowa 4, 10-416 Olsztyn

Ocena warsztatu
Ocena warsztatu
(5 opinii)
1-3 z 3 znalezionych warsztatów

Wymiana oleju w Olsztynie – szybko i profesjonalnie


Olej samochodowy ma bardzo ważne zadanie do wykonania. Smaruje silnik i tym samym minimalizuje tarcie występujące pomiędzy jego elementami. Oprócz tego chroni przed korozją, chłodzi oraz myje wnętrze silnika. Kolejną ważną funkcją oleju jest odprowadzanie ciepła. Wspomaga on w ten sposób działanie układu chłodzenia. Jego rola jest niezastąpiona, dlatego dbanie o jakość oleju i regularne sprawdzanie jego poziomu w zbiorniku – co około 1000 km – to podstawa.


Jeśli dopiero zaczynasz jeździć i nie masz dużego doświadczenia w kwestii eksploatacji pojazdu, warto podjechać do warsztatu samochodowego i poprosić o kilka rad i wskazówek. Wymiana oleju w Olsztynie przebiega szybko i bez problemu. Na wizytę w Q Serwis Castrol umówisz się, wykonując jeden telefon lub korzystając z wyszukiwarki warsztatów Motointegrator.com. Można też wpisać w wyszukiwarkę Google frazę “wymiana oleju Olsztyn”, ale to nie daje gwarancji znalezienia profesjonalnych zakładów.


Sprawna i profesjonalna wymiana oleju i filtrów w Olsztynie


Razem z olejem powinno się wymieniać filtry, ich praca jest od siebie uzależniona. Filtr ma do wykonania ważne zadanie, które polega na wyłapywaniu z oleju zanieczyszczeń. Jeśli filtr nie działa dobrze, wtedy łatwo o awarię. Zapchany filtr nie będzie prawidłowo oczyszczał oleju z osadów i zanieczyszczeń. Ich dostanie się wraz z olejem do silnika grozi jego zatarciem. Z tego względu warto zainteresować się jednoczesną wymianą oleju i filtrów. W Olsztynie zrobisz to od ręki.


Najczęstsze pytania

Wymiana oleju to bardzo istotna kwestia, dlatego o wszystko zawsze pytaj fachowca. Producenci zapewniają, że ich olej można wymieniać nawet co 30 tys. km. jest to jednak niezgodne z zaleceniami specjalistów. Olej wymieniaj więc najlepiej raz w roku lub po przejechaniu ok. 10-15 tys. km. Jeżeli skorzystasz z usług Q Service Castrol to wymiana oleju w samochodzie w Olsztynie nie zajmie Ci wiele czasu.


Jeśli nie wymienisz oleju w porę, może się okazać, że dojdzie do awarii samochodu. Zbyt niski stan oleju, bądź stary olej pełen osadu są zagrożeniem przede wszystkim dla silnika. Przy zbyt małej ilości oleju silnik nie jest w stanie pracować prawidłowo, a niewyłapane przez filtr zanieczyszczenia mogą zniszczyć jego elementy.


Aby nie narażać siebie na stres, a auta na awarię, konieczna jest cykliczna wymiana oleju. Olsztyn to duże miasto, nie będziesz mieć żadnych problemów z dostaniem się na czas do stacji diagnostycznej.


Jeżeli nie ma możliwości wymiany oleju w warsztacie, np. będąc w trasie, możesz to zrobić samodzielnie. Jeżeli się na to zdecydujesz, pamiętaj że nie warto mieszać ze sobą olejów syntetycznych i mineralnych. Jeżeli masz taką możliwość skorzystaj z holowania samochodu lub zostaw go w bezpiecznym miejscu i wybierz się na stację benzynową by kupić olej o podobnej lepkości tego samego producenta. Ostatecznie możesz się zdecydować na olej innego producenta, ale po dolaniu oleju samodzielnie warto w najbliższym możliwym czasie odwiedzić warsztat samochodowy. W takim mieście jak Olsztyn zmiana oleju nawet w trybie pilnym przebiegnie szybko i profesjonalnie, szczególnie gdy zdecydujesz się na skorzystanie z usług Q Service Castrol.


Warto też odwiedzić serwis w innych przypadkach. Pierwszy z nich to kupno używanego auta. Nigdy nie wiadomo, kto i w jakich warunkach używał pojazdu wcześniej. Czy konieczna jest wtedy wymiana oleju? W Olsztynie w wybranym przez Ciebie serwisie Q Service Castrol możesz to sprawdzić szybko i sprawnie.


Olej wymień również po przejechaniu ok. 1 tys. km w przypadku samochodu kupionego prosto z salonu. Nowy silnik będzie się lepiej docierał. Dodatkowo w tym przypadku do oleju zazwyczaj dostaje się więcej opiłków, które mogą uszkodzić elementy silnika. Wymiana oleju po przejechaniu 1 tys. km. pozwoli się ich pozbyć. Jeśli jesteś w dużym mieście z wieloma punktami serwisowymi jak Olsztyn zmiana oleju, a nawet sprawdzenie jego stanu to żaden kłopot.


Są też takie sytuacje, kiedy olej i filtr oleju muszą być wymienione wcześniej. Ma to najczęściej miejsce wtedy, gdy auto porusza się głównie po mieście lub użytkowane jest bardzo intensywnie np. przy szybkiej jeździe i wysokich obrotach silnika. W takich autach wymiana oleju konieczna jest co 10 tys. km, a w samochodach sportowych co 5-8 tys. km. 


Jeśli używasz słabej jakości oleju, to również możesz mieć problemy z filtrem. O jakości oleju świadczy jego klasa według normy API (np. SD, SH lub CD, CH) oraz klasa lepkości oleju np. (5W30, 5W40 czy 0W30). Warto też pamiętać o tym, że oleje dzielimy na syntetyczne, półsyntetyczne i mineralne. 


Chcesz wiedzieć, czy w twoim aucie konieczna jest wymiana filtra oleju? W Olsztynie w serwisach Q Service Castrol pracują profesjonaliści, którzy odpowiedzą na to pytanie i doradzą, jak prawidłowo dobrać olej do silnika w twoim aucie.


Wymiana oleju w Olsztynie jest niezwykle prosta, nie wstrzymuj więc wizyty w warsztacie, aby nie doszło do poważnej awarii Twojego samochodu. Wymiana oleju jest zdecydowanie tańsza (od około 300 zł) niż koszty naprawy samochodu po zatarciu silnika (nawet 5000 zł za pełny remont lub więcej). W autach sportowych, remont jednostki napędowej może kosztować nawet 40 000 złotych. Są to jednak skrajne przypadki.


Inne usługi w Olsztyn

Wymiana oleju i filtra oleju w innych popularnych miastach