Wymiana oleju i filtra oleju Rzeszów

Zamknięte
Q SERVICE CASTROL MOTOCAR

ul. Matuszczaka 5, 35-083 Rzeszów

Ocena warsztatu
Ocena warsztatu
(12 opinii)
Zamknięte
CARRERA II

ul. Lwowska 177a, 35-301 Rzeszów

Ocena warsztatu
Ocena warsztatu
(1 opinia)
1-2 z 2 znalezionych warsztatów

Wymiana oleju w Rzeszowie – szybko i bez problemu


Jeśli jesteś kierowcą, to dobrze wiesz, że samochód to nie tylko przyjemność komfortowego podróżowania. To także stała dbałość o pojazd. Sprawdzanie techniczne wszystkich podzespołów każdego roku to podstawa. Oprócz tego trzeba stale monitorować płynność jazdy, stan bieżnika w oponach i oświetlenie. 


Do tego dochodzi bardzo ważna kwestia, jaką jest wymiana oleju w silniku. Dobry, w porę wymieniony olej to ochrona jednostki napędowej przed zatarciem. Jeśli auto jeździ na starym oleju lub z jego zbyt małą ilością, wtedy silnik nie pracuje w odpowiednich warunkach – nie jest właściwie chroniony – i może dojść do jego zatarcia. Sprawdź więc najbliższe warsztaty Q Service Castrol i umów się na wizytę. Wymiana oleju w Rzeszowie pójdzie sprawnie i nie zajmie Ci wiele czasu. 


Profesjonalna wymiana oleju i filtrów – Rzeszów


Olej i filtr stanowią tak naprawdę jedną całość. Jeden bez drugiego nie może pracować, dlatego wymiana oleju związana jest z wymianą filtra. Zadaniem filtra jest wyłapywanie pyłów i opiłków metalu, które mogłyby dostać się z oleju do wrażliwych elementów silnika. Jest to więc niezwykle istotne. Jeżeli element ten nie zostanie w porę wymieniony na nowy, może dojść do poważnej awarii. Filtr zapycha się i nie oczyszcza prawidłowo oleju. Zaleca się jego zmianę równocześnie z olejem. 


Najczęstsze pytania

Użytkownicy samochodów bardzo często kierują się wskazówkami producenta co do wymiany oleju. Nie jest to jednak zawsze dobre rozwiązanie. Zmiana środka smarnego po 3 latach, czy przejechaniu sporo ponad 15 tys. km to zły pomysł. Najlepiej robić to raz w roku lub po 10-15 tys. km. 


Pilnowanie interwału wymiany oleju daje pewność, że silnik nie będzie narażony na zatarcie czy inny rodzaj uszkodzenia. Olej odbiera też nieczystości, które powstają w czasie spalania. Nie wymieniany na czas, wraz z niedopalonymi cząstkami paliwa tworzy osad, tzw. nagar. Aby auto nie było narażone na takie zagrożenie, konieczna jest czasowa wymiana oleju. Rzeszów to duże miasto, w którym bez problemu znajdziesz warsztat Q Service Castrol, gdzie wymienisz olej w swoim aucie.


Nie zawsze wymiana oleju związana jest z przebiegiem. Zdarza się, że trzeba to zrobić wcześniej. Może być to konieczne wtedy, gdy samochód jest mocno eksploatowany, szczególnie na niedużych odcinkach. Potrzeba wymiany oleju na świeży, dotyczy też sytuacji, w przypadku których samodzielnie go dolejesz. 


Czasami może zabraknąć Ci oleju, którego specyfikacja odpowiada silnikowi. Wtedy nawet domieszanie podobnego oleju jest lepsze niż jazda na jego niskim poziomie. Warto jednak na dolewkę wybierać olej o takich samych parametrach lepkości jak ten, który mamy w silniku np. 5W30, 5W40 czy 0W30.


Kolejny przypadek dotyczy aut z silnikiem wysokoprężnym. Jeśli dojdzie do napełnienia filtra cząstek stałych DPF w samochodzie z silnikiem Diesla , konieczna będzie wymiana oleju. Paliwo miesza się wtedy z olejem i go rozrzedza, przez co nie smaruje silnika we właściwy sposób. W skrajnych przypadkach może dojść nawet do zatarcia jednostki napędowej. W każdym większym mieście jak Warszawa, Kraków czy Rzeszów, zmiana oleju nie będzie kłopotliwa. Nawet jeśli będziemy szukać mechanika, który zrobi to w krótkim terminie.


Oprócz ww. sytuacji olej warto wymienić także w kilku innych przypadkach. Po pierwsze wtedy, gdy kupisz nowe auto i przejedziesz więcej niż 1 tys. km. Nie jest to konieczne, ale będzie to na pewno zdrowe dla docierającego się silnika. 


Wymień olej również po awariach wewnętrznych elementów silnika, które mają styczność ze środkiem smarnym i po zakupie auta używanego. Nigdy nie wiadomo, jak ktoś dbał o samochód i czy nie został już przekroczony interwał wymiany oleju. W Rzeszowie możesz podjechać do warsztatu Q Service Castrol i poradzić się w tych kwestiach mechanika. Jeśli to duże miasto z wieloma punktami serwisowymi jak Kraków czy Rzeszów, zmiana oleju lub sprawdzenie jego stanu to żaden kłopot.


Zalecenie wymiany filtra oleju wraz z olejem oznacza, że interwały pomiędzy jego wymianami również powinny wynosić rok lub 10-15 tysięcy km. Nie warto ryzykować sytuacji, gdzie niewymieniony, zapchany filtr sprawi, że do silnika dostaną się zanieczyszczenia. Nawet po tym jak wymieniony został sam olej. Są też sytuacje, gdy taka wymiana potrzebna jest szybciej niż zalecenia specjalistów.


Kiedy powinna zapalić Ci się czerwona lampka alarmowa? Wtedy, gdy zobaczysz krople oleju pod silnikiem po zatrzymaniu auta oraz gdy silnik się przegrzewa. Twoją uwagę powinno zwrócić też ubywanie oleju, świecąca się kontrolka ciśnienia oleju oraz spęczniała obudowa filtra. W takich sytuacjach konieczna jest szybka wymiana oleju i filtra. Rzeszów to miasto z wieloma profesjonalnymi serwisami, gdzie wykonasz taką wymianę od ręki.


Wymiana oleju w Rzeszowie będzie szczególnie bezproblemowa w profesjonalnym warsztacie sieci Q Service Castrol. Dlatego nie czekaj, aż dojdzie do awarii. Zadbaj o swoje auto, a wtedy jazda stanie się o wiele bardziej komfortowa i spokojna. 


Inne usługi w Rzeszów

Wymiana oleju i filtra oleju w innych popularnych miastach