Wymiana oleju i filtra oleju Kraków

Zamknięte
MaxiSerwis

ul. Prądnicka 38, 30-002 Kraków

Ocena warsztatu
Ocena warsztatu
(7 opinii)
Zamknięte
PAWEŁ WITKOWICZ F.H.U. POLINAR

ul. Ofiar Dąbia 14, 31-566 Kraków

Zamknięte
Auto Serwis Wadowicka

ul. Wadowicka 8i, 30-415 Kraków

Ocena warsztatu
Ocena warsztatu
(191 opinii)
Zamknięte
DOBRY MECHANIK KRAKPIS 2 SP. Z O.O.

ul. Na Błonie 7C, 30-147 Kraków

Zamknięte
Dobry Mechanik

ul. Zbrojarzy 25, 30-412 Kraków

Ocena warsztatu
Ocena warsztatu
(3 opinie)
Zamknięte
F.H.U. VULKO GIZA JACEK

ul. os. 2 Pułku Lotniczego 2b, 31-867 Kraków

Ocena warsztatu
Ocena warsztatu
(1 opinia)
Zamknięte
Spec Auto Service s.c.

ul. Różena 1, 30-804 Kraków

Zamknięte
Q SERVICE CASTROL ABACUS

ul. Zakopiańska 58B, 30-418 Kraków

Ocena warsztatu
Ocena warsztatu
(14 opinii)
Zamknięte
Wiesław Siwek Inter INTER AUTO

ul. Zakopiańska 94, 30-435 Kraków

Zamknięte
SERWIS KRAKÓW TADEUSZ GODNIOWSKI

ul. LEONA WACHHOLZA 3, 30-498 Kraków

Ocena warsztatu
Ocena warsztatu
(3 opinie)
Zamknięte
AUTO SERWIS TOMASZ MENET

ul. Graniczna 2, 32-087 Boleń

Zamknięte
AUTO-ZBYCH

ul. Macieja Dębskiego 33, 30-499 Kraków

Ocena warsztatu
Ocena warsztatu
(10 opinii)
Zamknięte
A&G AUTOSERWIS

ul. Ujastek 11, 31-752 KRAKÓW

Ocena warsztatu
Ocena warsztatu
(1 opinia)
Zamknięte
G-PERFORMANCE GRZEGORZ GROJEC

ul. Zachodnia 34, 32-010 Prusy

Zamknięte
Q SERVICE-CASTROL D.Marcisz Legalizacja Tachografu

ul. MORAWICA 337, 32-084 Morawica

Ocena warsztatu
Ocena warsztatu
(29 opinii)
Zamknięte
MARIUSZ KOŁODZIEJCZYK AUTO-SERWIS KOŁODZIEJCZYK

ul. Willowa 6, 32-089 Biały Kościół

Ocena warsztatu
Ocena warsztatu
(1 opinia)
1-16 z 16 znalezionych warsztatów

Wymiana oleju w Krakowie – szybko i profesjonalnie


Olej samochodowy jest niezbędnym elementem układu smarowania. Dzięki niemu jednostka napędowa może bezawaryjnie pracować, bo jest chroniona przed tarciem między podzespołami. Olej zabezpiecza silnik przed korozją i pomaga utrzymać jego wnętrze w czystości. Jak widzisz, zadania tego płynu eksploatacyjnego są bardzo istotne dla funkcjonowania pojazdu. Dbaj więc o jakość oleju i sprawdzaj systematycznie jego poziom w zbiorniku.


Jeśli nie masz dużego doświadczenia w eksploatacji pojazdu, w celu sprawdzenia poziomu oleju podjedź do warsztatu samochodowego i poproś o pomoc. Wymiana oleju w Krakowie przebiega szybko i bez problemu umówisz się na wizytę w wybranym serwisie. Wystarczy wpisać w naszą wyszukiwarkę “wymiana oleju Kraków”, aby znaleźć profesjonalnego mechanika. Wśród warsztatów Q Service Castrol, które są uznawane za jedne z popularniejszych na rynku, z pewnością znajdziesz odpowiedni dla siebie. Od ręki wykonasz tam wymianę akumulatora i uzyskasz stosowne wskazówki.


Najczęstsze pytania

Wymiana oleju to bardzo istotna kwestia, dlatego o wszystko zawsze pytaj fachowca. Rzadko zapewnienia producenta, że na jednej dolewce oleju przejedzie się więcej niż 15 tys. km i dłużej niż trzy lata są słuszne. Najczęściej to marketingowa fikcja. Olej wymieniaj raz w roku lub po przejechaniu ok. 10-15 tys. km. Wymiana oleju w samochodzie w Krakowie nie zajmie Ci wiele czasu, tym bardziej pamiętaj o wizycie w odpowiednim terminie.


Jeśli nie wymienisz oleju w porę, musisz liczyć się z awarią. Czasami jest to gorsza praca silnika, a innym razem nawet jego trwałe uszkodzenie. Nie dopuść, aby doszło do takiej usterki z powodu spóźnionej wymiany oleju. Aby nie narażać siebie na przykre niespodzianki i spore uszczuplenie portfela, konieczna jest regularna wymiana oleju. Kraków to duże miasto, nie będziesz mieć żadnych problemów z dostaniem się na czas do odpowiedniego serwisu.


Musisz wiedzieć, że wymiana oleju może być konieczna, znacznie wcześniej niż się przewiduje. Ma to miejsce w sytuacji, kiedy auto jest mocno eksploatowane lub jeździ się na krótkich, miejskich odcinkach. Dużo problemów może przynieść też samodzielna wymiana oleju lub jego dolewanie.


Może się zdarzyć, że nie będziesz mieć możliwości wymiany oleju w warsztacie, np. w trasie. Wtedy możesz go dolać samodzielnie, korzystając z oleju tego samego producenta i o tej samej lepkości. Ostatecznie możesz użyć takiego o zbliżonych właściwościach, ale nie jest to zalecane. Warto wtedy wezwać pomoc drogową lub zostawić samochód i udać się na stację po odpowiedni produkt.


Tak samo istotna jak wymiana oleju jest zmiana jego filtra. Zapchany i stary filtr nie będzie prawidłowo spełniał swojej funkcji. Wtedy zanieczyszczony olej dostaje się do silnika i zalecana jest szybka wizyta w warsztacie. W takim mieście jak Kraków zmiana oleju nawet w trybie pilnym odbędzie się profesjonalnie.


W serwisie Q Service Castrol warto też pojawić się ze świeżo kupionym używanym autem. Nie wiadomo, w jakich warunkach pojazd był używany i konieczna może być wymiana oleju. W Krakowie w serwisie poproś o sprawdzenie jego poziomu i jakości. Kiedy kupisz samochód nowy, warto wymienić w nim olej po przejechaniu 1 – 5 tys. km. Wtedy silnik się dotrze, co zapewni mu optymalną pracę. Jeśli jesteś z takiego miasta, jak Kraków zmiana oleju, a nawet sprawdzenie jego stanu to żaden problem.


Filtr oleju należy wymieniać razem z olejem. Co jednak wpływa na jego stan? Przede wszystkim zapychają go opiłki metali z silnika i inne zanieczyszczenia. Jeśli używasz słabej jakości oleju, to również możesz mieć problem. W takich sytuacjach konieczna jest szybka wymiana filtra oleju. W Krakowie w wielu zakładach pracują profesjonaliści, którzy doradzą Ci, jak bezpiecznie eksploatować auto.


Wymiana oleju w Krakowie jest bardzo łatwa, wystarczy odwiedzić jeden z naszych serwisów Q Service Castrol, a my zajmiemy się Twoim samochodem.


Wymiana oleju w Warszawie to koszt od 50 do kilkuset złotych. Cena może się różnić ze względu na rodzaj silnika, markę samochodu i jakość oleju. W profesjonalnych punktach serwisowych za wymianę możesz zapłacić więcej, ale masz pewność fachowej obsługi.


Olej samochodowy wymienisz w Krakowie w wielu punktach serwisowych Q Service Castrol. Pamiętaj, że razem z olejem powinno się wymieniać filtr. Jeśli ta część eksploatacyjna nie działa dobrze, wtedy dochodzi do awarii. Konieczna jest więc jednoczesna wymiana oleju i filtrów. W Krakowie zrobisz to od ręki i nie będziesz czekać w kolejkach.


Wymiana oleju w Krakowie, np. w punktach Q Service Castrol trwa krótko. Po wstępnej ocenie stanu płynu i jego jakości pracownik wymieni olej na nowy nawet w ciągu godziny. Polecamy umówić się na wizytę do jednego z naszych serwisów za pomocą strony internetowe Q Service Castrol lub telefonicznie. W naszych warsztatach na wykonanie usługi możesz zaczekać w poczekalni. Przekonaj się sam!


Inne usługi w Kraków

Wymiana oleju i filtra oleju w innych popularnych miastach