Wymiana oleju i filtra oleju Szczecin

Zamknięte
CARMAN FABIAN MĘDRKIEWICZ

ul. 26-Kwietnia 81, 71-126 Szczecin

Ocena warsztatu
Ocena warsztatu
(25 opinii)
Zamknięte
Auto-Wojak PUH Motoryzacyjne Piotr Popiołek

ul. SANTOCKA 44, 71-071 Szczecin

Ocena warsztatu
Ocena warsztatu
(2 opinie)
Zamknięte
Speed Car Service

ul. Wszystkich Świętych 37, 71-457 Szczecin

Ocena warsztatu
Ocena warsztatu
(1 opinia)
Zamknięte
AUTO ARS

ul. Krakowska 59d, 71-017 Szczecin

Ocena warsztatu
Ocena warsztatu
(8 opinii)
Zamknięte
AUTO SERWIS WARSZEWO DANIEL LEŚNIK

ul. Kredowa 5, 71-783 Szczecin

Zamknięte
AUTO SERWIS MOTO 47 ERYK ŁAGOWSKI

ul. Pokoju 47, 71-739 Szczecin

1-6 z 6 znalezionych warsztatów

Najczęstsze pytania

Jazda samochodem to duży komfort na co dzień, ale też szereg obowiązków, o których trzeba pamiętać. Coroczne przeglądy rejestracyjne to nie wszystko.  Oprócz nich jest jeszcze wiele równie istotnych kwestii związanych z eksploatacją. Jedną z nich jest wymiana oleju i filtra. 


Jeśli nie sprawdzisz w odpowiednim czasie poziomu oleju, silnik w aucie może zacząć nierówno pracować. W skrajnych przypadkach dochodzi nawet do zatarcia jednostki napędowej. Wymiana oleju w Szczecinie to prosta sprawa ze względu na dużą ilość warsztatów. Zadbaj więc zawczasu o swoje auto i komfort jazdy.


Jeśli jesteś świeżo upieczonym kierowcą lub jeszcze mało wiesz o eksploatacji samochodu, warto dowiedzieć się, jaką pracę wykonują różne układy i płyny eksploatacyjne. Olej służy do smarowania silnika oraz odbiera zanieczyszczenia powstałe w czasie spalania. Odpowiada też za odbieranie ciepła. Oprócz płynu chłodzącego jest współodpowiedzialny za obniżanie temperatury silnika. 


Jeśli zaniedbasz jego wymianę, wyeksploatowany olej może doprowadzić do uszkodzenia jednostki napędowej. W zużytym oleju znajdują się opiłki metalu, nagary i różnego typu zanieczyszczenia, które mogą niszczyć elementy silnika. By tego uniknąć, konieczna jest wymiana oleju. Szczecin to duże miasto z dobrymi warsztatami, dlatego nie będzie problemu ze znalezieniem serwisu Q Service Castrol, który zrobi to dla ciebie sprawnie i profesjonalnie.


W każdym dużym mieście jak Kraków, Warszawa czy Szczecin zmiana oleju w samochodzie nie jest kłopotliwa. Olej wymienia się po określonym czasie jazdy i najczęściej jest to ok. 15 tys. km lub raz w roku. 


Wielu producentów podaje dwukrotnie dłuższy czas jazdy, ale tak długie interwały mogą bardzo zaszkodzić silnikowi. Lepiej więc zdecydować się na wcześniejszą wizytę w sprawdzonym serwisie zajmującym się diagnostyką samochodową. Wymiana oleju w Szczecinie nie zajmie Ci dużo czasu, szczególnie gdy umówisz się z wyprzedzeniem.


Warto wiedzieć, że o tym jak często należy wymieniać olej i filtry oleju decyduje też jego jakość. Jeżeli decydujesz się na samodzielne dolanie oleju powinien być on identyczny, jak ten używany do tej pory. O tym, jaki olej jest najlepszy dla twojego samochodu, decydują jego klasa jakości oraz klasa lepkości (np. 0W-30, 5W-30, 0W-40). 


Warto zapamiętać jakiego oleju potrzebuje Twój silnik i takich oznaczeń szukać na etykietach. Jeżeli nie jesteś pewny tych parametrów, koniecznie udaj się do mechanika, który pomoże to ustalić i dokona wymiany oleju w samochodzie. W Szczecinie, czy w innym większym mieście zrobisz to „od ręki”. 


W przypadku nowo zakupionych samochodów należy pamiętać o tym, że wymiana oleju potrzebna jest częściej. Nowe silniki samochodów mają w sobie więcej opiłków metali szkodliwych dla wrażliwych elementów jednostki napędowej. 


Zaleca się więc wymianę oleju nawet po przejechaniu 1000 km, aby się ich pozbyć. Dodatkowo nowy olej sprawi, że silnik będzie się lepiej docierał. Na szczęście taka usługa dostępna jest w każdym warsztacie, a jeśli jest to duże miasto jak Szczecin, zmiana oleju lub sprawdzenie jego stanu zajmą niewiele czasu.


Koniecznie pamiętaj też o tym, że wymiana filtra oleju powinna być wykonana razem z wymianą oleju, czyli po przejechaniu około 15 tys. km. Nowy olej nie będzie w stanie prawidłowo zabezpieczyć twojego silnika, jeżeli będzie musiał się przedostać przez filtr zapchany osadem i innymi zanieczyszczeniami.


Możesz liczyć na to, że wymiana filtra oleju w Szczecinie w autoryzowanym serwisie Q Service Castrol będzie przeprowadzona profesjonalnie, a pracownicy nie tylko dobiorą odpowiedni rodzaj oleju, ale też przekażą kiedy będzie konieczna kolejna wymiana.


Inne usługi w Szczecin

Wymiana oleju i filtra oleju w innych popularnych miastach